13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK DEVLETLERİ “TURAN KUPASI”NDA BULUŞUYOR

Türkiye Futbol Federasyonu, sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı Turan Kupası için hazırlıklara başladı. Birçok üniversiteden çok önemli profesörlerin organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası’na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor. İçlerinde UEFA’nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik […]
Genel - 7 Haziran 2020 11:43 A A

Türkiye Futbol Federasyonu, sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı Turan Kupası için hazırlıklara başladı. Birçok üniversiteden çok önemli profesörlerin organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası’na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor.

İçlerinde UEFA’nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik gelir oluşturacaklar. Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok isim de destek veriyor. 

Çalışmalar tamamlandıktan sonra yapılması planlanan Turan Kupası ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler İcra Kurulu Üyesi Gürkan Teoman “Sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı sürdürülebilir bir kupa oluşturmak istiyoruz. Bu turnuva sayesinde Türk devletlerinde takımların varlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Türk devletlerinin futbol takımlarının gelişimine katkıda bulunacak” dedi.

Genel - 11:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.