Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK BOKSUNUN EFSANESİNDEN ÇANKIRI BİRLİKSPOR’A DESTEK

Dünya Kıtalararası ve Avrupa Orta Sıklet Boks Şampiyonu Selçuk Aydın, Çankırı Birlikspor Boks Takımı’na malzeme desteğinde bulundu. Birlikspor ’un Boks Antrenörü Milli Boksör Mevlana Sarıkaya ile sporculuk yıllarından bu yana sıkı bir dostluk ilişkilerinin olduğu bilinen Türkiye Boks Federasyonu Başkan Adayı Selçuk Aydın, arkadaşının takımına malzeme desteğinde bulunarak Çankırı’da yetişecek şampiyon boksör adaylarına donanım desteği […]
Çankırı - 19 Eylül 2020 12:40 A A

Dünya Kıtalararası ve Avrupa Orta Sıklet Boks Şampiyonu Selçuk Aydın, Çankırı Birlikspor Boks Takımı’na malzeme desteğinde bulundu.

Birlikspor ’un Boks Antrenörü Milli Boksör Mevlana Sarıkaya ile sporculuk yıllarından bu yana sıkı bir dostluk ilişkilerinin olduğu bilinen Türkiye Boks Federasyonu Başkan Adayı Selçuk Aydın, arkadaşının takımına malzeme desteğinde bulunarak Çankırı’da yetişecek şampiyon boksör adaylarına donanım desteği sağladı.  Türkiye’yi karış karış dolaşarak Türk boksunun yaşadığı sıkıntıları yerinde inceleyen ve profesyonel ringlerde boks camiası tarafından Türk Savaşçı ve Mini Tyson lakapları ile anılan Aydın’ın, Çankırı Birlikspor Kulübü’nün daveti üzerine yakın zamanda Çankırı ziyareti gerçekleştireceği de bildirildi.

Kulüp ofisinde boks malzemelerini basına tanıtan Birlikspor Kulüp Başkanı Talip Dönmez:

“ Ömrümüzü ve tecrübemizi,  ülkemizin ay yıldızlı bayrağını dalgalandıran memleketimizin kahraman çocuklarına adadık. Onlarla övündük ve sevindik. Yeri geldi kendimizi onların yerine koyduk, haklarını korumak için mücadele verdik. Uzun yıllar profesyonel ringlerde Türk’ün adını dünyaya duyurmuş herkes tarafından sevilen sayılan çok kıymetli Selçuk Aydın Beyefendiye bu nazik ve örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Federasyon Başkanı olması halinde Türk boksunun daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Boksu en iyi bilen Türk şahsiyettir. Kulüp olarak kendisine başarılar diliyor minnetlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Çankırı - 12:40 A A
BENZER HABERLER