-3° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

TURGAY BAŞYAYLA’DAN VEFASIZLIĞA İSYAN

Çankırı’nın bağrından çıkıp hem Türkiye’ye hem de dünyaya Çankırı adını aşılayan, gerçek bir sanatçı Turgay Başyayla. Gerek konserlerinde gerekse yaptığı TV programlarında Çankırı’lı olduğunu gururla söyleyebilen bir sanatçı Turgay Başyayla. Çankırı için Çankırı’lı için elinden gelen ne varsa yapan bir sanatçı Turgay Başyayla. Geçenlerde haberini kaleme aldığımız yine Çankırımızın öz evladı olan sanatçımız Sami Yalçın’ın […]
Genel - 17 Ağustos 2022 20:14 A A

Çankırı’nın bağrından çıkıp hem Türkiye’ye hem de dünyaya Çankırı adını aşılayan, gerçek bir sanatçı Turgay Başyayla. Gerek konserlerinde gerekse yaptığı TV programlarında Çankırı’lı olduğunu gururla söyleyebilen bir sanatçı Turgay Başyayla. Çankırı için Çankırı’lı için elinden gelen ne varsa yapan bir sanatçı Turgay Başyayla.

Geçenlerde haberini kaleme aldığımız yine Çankırımızın öz evladı olan sanatçımız Sami Yalçın’ın Çankırı’da Çankırı’lı sanatçılara sahip çıkılmadığına dair açıklamalarının ardından, Turgay Başyayla da son günlerde Çankırı il ve ilçe Belediye Başkanlarına olan kırgınlığını sosyal medya sayfalarında paylaştığı bir mesajla dile getirdi. 80 ilin yöneticilerinden görmediği vefasızlığı kendi öz memleketi olan Çankırı’nın yöneticilerinden gördüğünü dile getiren Başyayla, sitem dolu mesajında bizce de sonuna kadar haklı.

Turgay Başyayla, “Benim güzel memleketim… Artık veda vakti geldi, uzunca bir süre aklımda fikrimde dilimde olmayacaksın!” diyerek başladığı mesajında şunları söyledi:

“Hemşerilerime can kurban; fakat çeyrek asırdır kendi işadamına, sporcusuna, sanatçısına, şairine, bilim insanlarına, akademisyenlerine, sunucusuna, hülasa değerlerine sahip çıkmayan vefasız yöneticilerden çok çekti yarenler diyarı!!! Belediyecilik beton ormanları kurmak, kaldırım yapmak, dere ıslah etmek değildir sadece. Şehrin tarihini, ritmini, sosyal meselelerini, reflekslerini iyi anlayıp sosyal ve kültürel anlamda projeler yapmaktır. Ahi Evran ve Emir Karatekin in diyarında diğer belediyelerle s.d.k yarışına girip pahalı sanatçı inadıyla milyonları çöpe atmak değildir!
Suç dosyası kabarık toplumun tiksindiği insanlar kadar bile değeri olmadı yarenler diyarında kendi evlatlarının! Ben kalbi Çankırı için atan bir hemşerinizim doğduğu günden itibaren ama benim gibi kalbi kırık hemşerilerim için yöneticilerimize tepki olarak 80 milyonun evladı olup, kabul ederlerse her zamanki gibi ülkem için ter dökmeye projeler yapmaya devam edeceğim! Şuan içinde bulunduğum ve yüzlerce kez yaşadığım hayal kırıklığını için yapacağım tek bir müracaat olurdu ama 2006’daki kütük taşıma yasası buna engel oluyor? çeyrek asırdır yaşamadığım vefasızlık ve sorumsuzluk kalmadı yöneticilerden!!! Yasal olarak başaramam ama bir kenti baba ocağımda olsa kalbimden çıkarabilirim!

80 ilimizin yöneticileri başta olmak üzere bana bir kez bile vefasızlık yapmadıkları için bağrına bastıkları için kıymet verdikleri için teşekkür ederim!!! (Kimse şu hataya girmesin! Ben konser bekleyen bir sanatçı olmadım olmamda. Belediye çalışanı kadar insanla şirketlerimizde başarılı işlere imza atıyoruz ve Ağustos-Eylül ayının tamamı çekim yada konserle dolmuş bir kardeşinizim!!!)

Hülasa mesele üzülerek söylüyorum genel manada senelerdir herkese her daim yapılan VEFASIZLIK!
Çok yakında bu yıl 3 Belediye başkanımızla gerçekleştirdiğimiz yazışmaları kamuoyu ile paylaşacağım!?? tek ricam şudur;

Varlığım da yokluğum da sizler için önemli değildi, dolayısı ile konsere ve TV programı çekimlerine davet etmezseniz sevinirim. Sizde bende çok mutlu oluruz emin olun sevgili yöneticilerim…”

Genel - 20:14 A A
BENZER HABERLER