21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜGŞAV ÇANKIRI ŞUBESİ 500 KM YOL KAT EDEREK BAYRAMÖREN ATKARACALAR VE ÇERKEŞ’TEKİ ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak 26.09.2020 tarihinde Bayramören, Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerimize ziyaretler gerçekleştirdik. İlçelerimizde şehit kabirlerini, şehit ailelerini ve yakınlarını ziyaret ettik. Öncelikli olarak şehidimiz Şaban Çim’in Bayramören ilçemiz Koçlu köyünde bulunan kabrini ve köyde bulunan şehidimizin babası Ahmet Çim’i de ziyaret ederek hayır dualarını aldıktan sonra köyden ayrıldık. Bizlere […]
Çankırı - 29 Eylül 2020 12:20 A A

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak 26.09.2020 tarihinde Bayramören, Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerimize ziyaretler gerçekleştirdik. İlçelerimizde şehit kabirlerini, şehit ailelerini ve yakınlarını ziyaret ettik. Öncelikli olarak şehidimiz Şaban Çim’in Bayramören ilçemiz Koçlu köyünde bulunan kabrini ve köyde bulunan şehidimizin babası Ahmet Çim’i de ziyaret ederek hayır dualarını aldıktan sonra köyden ayrıldık.

Bizlere her fırsatta destek veren ve yardımcı olan Bayramören Belediye Başkanı Sayın Halil Muratoğlu ile de Bayramören ilçemizde buluşarak bir sohbet gerçekleştirdik. İlçe girişine Bayramören’in 7 şehidini temsilen bir pano yapılması konusunda kendisinden destek aldık.

Ziyaretimizin ardından Atkaracalar ilçemize uğradık il dışında yatmakta olan şehitlerimiz Hakkı Çelik ve Gökhan Kömürcü’yü de ilçemizde andıktan sonra Çerkeş ilçemize doğru yola koyulduk. Öncelikle Çerkeş şehitliğine uğrayarak burada yatmakta olan ve 1944 yılı depreminde şehit olan 10 şehidimizi ziyaret ettik. Ardında Karga köyü şehidimiz Durali Aköz’ü kabri başında anarak eskimiş olan bayrağımızın değişimini sağladık. Şehidimizin babası Rüstem ve annesi Ayşe Aköz’ün evlerinde bir süre misafir olduk.

Daha sonra yakın mevkide bulunan Dağçukurören köyünde yatmakta olan şehidimiz Cengiz Kurtkayası ‘nı ziyaret ederek bir diğer durağımız Bayındır köyüne uğradık. Burada da şehidimiz Lütfü Akmeşe’yi ziyaret ederek şehidimizin bayrak değişimini gerçekleştirdik. Sıradaki ziyaretimiz olan Çördük köyü şehidimiz İhsan Doğuçam’ı ziyaret ettik. Şehidimizin mezarı eskiydi ve bayrak direği de yoktu. Bizler ilgililere bildirilmek üzere notlarımızı aldık. Ancak şehidimizi bayraksız bırakıp gitmeye gönlümüz el vermedi: köylülerimizin de yardımı ile metal bir direğe bayrağımızı dikerek köyümüzden ayrılık.

Diğer şehidimiz Durmuş Katırcıoğlu’nu da Örenli köyündeki kabri başında anarak yolumuza ziyaret edeceğimiz son şehidimiz olan Meydan köyü şehidimiz Şaban Üke’yi anmak üzere yola koyulduk. Şehidimiz Şaban Üke’yi kabri başında anarak ziyaretlerimizi tamamladık.

      Bölge ve köyler engebeli bir alanda olmasına rağmen bizler her şehidimize ulaşmak için zorlukları görmezden geldik. Biz ziyaretimiz süresince bizlerden desteğini esirgemeyen Eldivan’lı İş adamımız sayın Tufan Kıdıman’a şehit yakınlarımıza, köylülerimize, Belediye başkan ve ekiplerine, muhtarlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

TÜGŞAV ÇANKIRI

Çankırı - 12:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.