21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜGŞAV ÇANKIRI ŞB. SAMSUN’LU ŞEHİDİN CENAZESİNE KATILDI

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak, 11.09.2020 tarihinde Van ili Çatak ilçesi kırsalında teröristlerle girilen silahlı çatışmada vurularak şehit olan 3 askerden birisi olan Yüzbaşı Mahmut Top’un cenazesine katılım sağladık. Çankırı halkının üzüntüsünü ve başsağlığı dileklerini değerli şehidimizin babasına, yakınlarına ve Havza halkına ilettik. Havza halkının da Covid19 tedbirleri kapsamındaki katılımı ile […]
Çankırı - 15 Eylül 2020 15:42 A A

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak, 11.09.2020 tarihinde Van ili Çatak ilçesi kırsalında teröristlerle girilen silahlı çatışmada vurularak şehit olan 3 askerden birisi olan Yüzbaşı Mahmut Top’un cenazesine katılım sağladık. Çankırı halkının üzüntüsünü ve başsağlığı dileklerini değerli şehidimizin babasına, yakınlarına ve Havza halkına ilettik. Havza halkının da Covid19 tedbirleri kapsamındaki katılımı ile şehidimizin cenazesini Havza ilçe kabristanlığına defnettik.

Şehit cenazesi için gittiğimiz Samsun’da, 05.03.1999 tarihinde dönemin Çankırı valisi Ayhan Çevik’e düzenlenen terör saldırısında şehit olan koruma polisi Nurettin Cinsoy’u da Samsun ili Kavak İlçesi Divanbaşı köyünde bulunan kabri başında ziyaret ettik. Ziyaretimizde Şehit Nurettin Cinsoy’un akrabaları ile de bir araya gelerek, Çankırılılar olarak şehidimizi unutmadığımızı onlara ilettik. Çankırı’dan götürmüş olduğumuz toprağı da şehidimizin kabrine serptik.

Şehitlerimize  Allah’tan rahmet ve Yüce Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

Çankırı - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.