reklam
reklam
DOLAR31,5756% 0.67
EURO34,3381% 0.84
STERLIN40,1479% 0.99
FRANG35,7123% 0.54
ALTIN2.148,11% 2,24
BITCOIN2.132.1457.878
reklam

TÜGŞAV 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük mührü ve teminatı olan Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür. Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiştir.

Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, İç Güvenlikte ve sınırı ötesi harekâtlarımızda teröristlere aman vermeyen, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde canları pahasına mücadele verip o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharıdırlar. Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir. Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Türk Milleti olarak bizler de şehit ve gazilerimizi her zaman anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümünü ve  Gaziler Günü’nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

 

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı

Çankırı Şube Başkanı Mehmet UÇAR

reklam

YORUM YAP