reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

TUĞBA ÖĞRETMEN’İN ÖLÜMÜ İNTİHAR MI? CİNAYET Mİ?

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

14 Ocak Salı günü, evinde kendisini eşarpla su borusuna asmış halde bulunan Tuğba öğretmenin ölümünün intihar mı cinayet mi olduğu araştırılıyor. Elde edilen bulgular ve ifadeler olayın cinayet olabileceği yönündeki şüpheleri arttırıyor.

Tuğba öğretmenin genç yaşta ve zamansız ölümü hepimizi derinden yaraladı. Ancak cıvıl cıvıl, neşe dolu ve oldukça sosyal bir kişiliğe sahip olan Tuğba öğretmenin intihar ettiğine ne ailesi ne de arkadaşları inanmıyor. Sosyal medyada #TugbaOgretmenİcinAdalet başlığıyla açılan bir sayfada Tuğba öğretmenin ölümünün aslında intihar değil de cinayet olduğu yönündeki paylaşımlar, soruşturmaya adeta ışık tutuyor.

İşte soruşturmaya ışık tutmasını beklediğimiz paylaşımlardan bazıları:

  • Anne Nazlı Açıkgöz, “Kızımın konuştuğu çocuk Tuğba’ya ‘sen ölmeyi hak ediyorsun, sen öleceksin, sen yalnız evde öleceksin’ diye mesajlar atmış. Benim kızım kendini asla asmaz, asla intihar etmez, asla öyle biri değil. Kızımı kendi ellerimle yıkadım, vücudunun 3 yerinde morluk vardı, yüzünde çizikler vardı ve el parmakları da kırıktı.”
  • Abla Munise Açıkgöz, ” Kardeşimin görüştüğü M.M. psikolojik sorunları olan birisiymiş. Daha önce de kardeşimi darp etmiş ve tehdit içerikli mesajlar atmış. Kardeşimin vefatından sona vücudunda morluklar olması ve parmaklarında kırıklar olması bu durumu doğruluyor. Komşularından biri olayın olduğu gece Tuğba’nın dairesinden tartışma seslerinin geldiğini söyledi.”
  • Ev arkadaşı G.D., “Tuğba abla kendisini asacak birisi değildir. Ben M.M.’nin psikolojisinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Daha önceden Tuğba’yı darbettiğini ve ara ara kavga ettiklerini biliyorum.”
  • İzmir’de yaşayan arkadaşı Z.T., ” Tuğba’nın maddi-manevi hiçbir sorunu yoktu. Ağustos 2019’da M. M. tanıştılar. Bu tanışmadan sonra Tuğba’da bir takım sıkıntılar çıkmaya başladı.  Tuğba bana telefonda, erkek arkadaşından baskı ve fiziksel şiddet gördüğünü, M.M.’nin kendisine sürekli ‘sen ölmeyi hak ediyorsun’, ‘sen yalnız öleceksin’ gibi söylemlerde bulunduğunu, daha sonra M. M.’den ayrıldığını söyledi. Ancak M. M., ayrılığı kabul etmeyerek farklı numaralardan sürekli Tuğba aramış kapısına dayanmış. Bu kişinin ısrarına dayanamayan Tuğba tekrar erkek arkadaşı ile barıştı. Bu barışmadan birkaç gün sonra da bu olay meydana geldi. Ben Tuğba’nın intihar ettiğine inanmıyorum. Eğer intihar etseydi, bu kendini asarak değil, ilaç kullanmak gibi daha kolay yöntemleri denerdi.
  • Avukat Alper Sarıca, ” Başörtüsü kullanmayan saçı açık ve makyajlı bir kadının evinde pazardan satılan eşarbın bulunması ilginç. Yine, parmakları kırık bir kişinin düğüm atıp kendini asması da garip. M.M. isimli kişi pazartesi günü Tuğba’yı en son gören kişi. M.M. eve hiç gitmediğini söylüyor; ancak normalde de haftanın 7 günü orada kalıyor. Salı günü ölüm saati 10.00 görünüyor normalde. Ancak saat 10.00’da ailesi ile kahvaltı yapmaya ailesinin bulunduğu eve gidecekti. Annesi ulaşamayınca saat 11.24’te arkadaşını arıyor, arkadaşı da ulaşamıyor. Saat 11.57’de M.M.’ye ulaşılıyor. M.M., Tuğba’dan haberi olmadığını o anda Ankara’da havaalanı yolunda olduğunu söylüyor. Ancak aradan 20-30 dakika geçtikten sonra eve geliyor. Yine, Tuğba’nın kendini astığı söylenen su borusu Tuğba’nın boyu kadar, ayakları yere değiyor.”

Olay hakkında soruşturma devam ediyor. Olay yerinden toplanan izler ve deliller incelenecek, bulunan parmak izleri ve DNA örneklerinin sonuçları Adli Tıp’tan gelecek ve karar verilecek. Tek dileğimiz Tuğba öğretmenin ölümünün bir an önce aydınlanması ve Kadın Cinayetleri’ne ciddi yaptırım ve cezalar içeren bir yasa ile bu cinayetlerin son bulması…

reklam

YORUM YAP