Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI

      5-12. sınıf öğrencilerine öğretim programları çerçevesinde bilimsel çalışmalar gerçekleştirme imkan ve fırsatı sağlayarak öğrencilerimizin bilimsel yaklaşım becerilerinin gelişimine katkı sağlamayı amaç edinen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı öğrencilerin bilişsel, duyuşsal, psikomotor becerileri yönünden desteklenmesi ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların yaparak yaşayarak öğrencilere kazandırılması ve […]
Çankırı - 2 Eylül 2020 15:03 A A

      5-12. sınıf öğrencilerine öğretim programları çerçevesinde bilimsel çalışmalar gerçekleştirme imkan ve fırsatı sağlayarak öğrencilerimizin bilimsel yaklaşım becerilerinin gelişimine katkı sağlamayı amaç edinen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı öğrencilerin bilişsel, duyuşsal, psikomotor becerileri yönünden desteklenmesi ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların yaparak yaşayarak öğrencilere kazandırılması ve bilimsel yaklaşım becerilerinin yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır.

      Bu kapsamda ilimizde 2019-2020 çağrı döneminde 49 ortaokul ve 35 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 84 okul içerisinden 35 okulumuz Bilim Fuarları Destekleme Programına başvuru yapmışlardır. Başvuru yapan 35 okulumuz arasından 14 okulumuzun projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilerek sergilenmeye uygun görülmüştür. Projeleri kabul edilen okullarımız öğrencilerimize bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla 77.000 TL destek  sağlanmıştır.

      TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen okullarımız:

1-    Ilgaz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

2-    Ilgaz Yavuz Sultan Selim Ortaokulu

3-    Korgun Ortaokulu

4-    Çankırı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi

5-    Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu II. Kademe

6-    İsmet İnönü Ortaokulu

7-    Çankırı Lisesi

8-    M.K.E.Tophane Ortaokulu

9-    Ünür Şehit İlyas Aldağ Ortaokulu

10-  Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11-  Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi

12-  Şabanözü Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesi

13-  Yapraklı Yukarıöz Ortaokulu

14-  Eldivan Çok Programlı Anadolu Lisesi

Çankırı - 15:03 A A
BENZER HABERLER