Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZ BİLİMSEL PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Yapraklı Yukarıöz Ortaokulu  tarafından hazırlanan, öğretmenimiz Merve Nokuz Köroğlu tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 1 araştırma, 3 inceleme, 8 tasarım projesi olmak üzere toplam 12 proje 36 öğrenci 5 danışman öğretmen eşliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; Yapraklı Kaymakamı Sayın Emre OĞUZTÜRK, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer GÜNGÖR, Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü […]
Eğitim - 3 Aralık 2021 19:21 A A

Yapraklı Yukarıöz Ortaokulu  tarafından hazırlanan, öğretmenimiz Merve Nokuz Köroğlu tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 1 araştırma, 3 inceleme, 8 tasarım projesi olmak üzere toplam 12 proje 36 öğrenci 5 danışman öğretmen eşliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; Yapraklı Kaymakamı Sayın Emre OĞUZTÜRK, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer GÜNGÖR, Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin BALTA, Daire Amirleri, ARGE birimi, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Bilim Fuarları, çocuklarımızda bilim kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen projelerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.

Düzenlenen bilim fuarı ile ilgili proje koordinatörü Merve Nokuz Köroğlu, “Bilim fuarıyla öğrencilerimizde hayal gücü ile yaratıcılığı birleştirebilmeyi, bilime karşı farkındalık oluşturabilmeyi, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini paylaşmanın coşkusunu ve bunların öğrencide oluşturduğu özgüven duygusunu geliştirmeyi amaçladık. Bu amaç doğrultusunda 1 araştırma, 3 inceleme, 8 tasarım projesi olmak üzere toplam 12 proje, 5 danışman öğretmen rehberliğinde 36 öğrenci tarafından özverili bir şekilde, keyif alarak hazırlandı. Bir köy okulu olarak öğrencilerimizle TÜBİTAK 4006 bilim fuarını gerçekleştirebilmek Yukarıöz Ortaokulu ailesi için gurur vericiydi. Hazırlamış olduğumuz projeleri sunarken öğrencilerimizin gözlerindeki heyecana, kalplerindeki başarmış olmanın verdiği mutluluğa gelen konuklarımızla beraber ortak olduk. Projeleri oluştururken emekleri geçen okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Çankırı Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşturmak adına gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına ise Vali Abdullah Ayaz’ın eşi Melike Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Şube Müdürü Muhsin Cesur, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bilim Fuarında özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin eşliğinde hazırladığı projeler katılımcıların beğenisine sunuldu. Günlük yaşam becerileri içerisinde yer alan temel düzey kazanımları kolay ve eğlenceli hale getirebilmek amacıyla hazırlanan materyal ve tasarımlar katılımcılar tarafından takdir edildi.

Proje yürütücüsü Samet Başar, bilim fuarında 16 özel öğrencinin hazırladığı 9 projenin sergilendiğini belirtti. Proje yürütücüsü Samet Başar, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı öğrencilerimize hem sosyal hem de akademik açıdan birçok kazanım sağlamıştır. Öğrenciler projeleri öğretmenleri ile birlikte hazırlarken küçük dokunuşlarla kendilerinin neler yapabildiklerini görmüşler, projeleri sunarken kendilerini ifade etme özgüveni kazanmışlar ve yapılan projeleri ders ortamında kullanırken ise eğlenerek öğrenmenin hazzını yaşamışlardır. Projelerin oluşmasında ve sergilenmesinde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitim - 19:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.