reklam
reklam
DOLAR32,2111% 0.09
EURO34,9608% 0.32
STERLIN41,0970% 0.53
FRANG35,2637% 0.15
ALTIN2.419,53% 0,40
BITCOIN68.188,11-0.042
reklam

TOSYA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN KAVAKLIGİL REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
TOSYA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN KAVAKLIGİL REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ
reklam

2013 yılı Çankırı Karatekin Üniversitesi mezunu olan Kastamonu ili Tosya İlçesi Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Çankırı ve Tosya arasındaki dostluk, manevi ve kültürel bağların birlikte yapılacak işbirliği ve ortak projeler ile güçlendirilmesi konu başlıkları ele alındı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Üniversitemizden mezun olan gençlerimizin ülke ve millet için böylesine önemli görevler üstlenmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ve umutlandırdığını söyledi.

Rektör Çiftçi; “Sayın Belediye Başkanı bizim üniversitemizin yetiştirdiği insan profiline çok özel bir örnek. Kendisi gibi birçok mezunumuz ülkemizin değişik yerlerinde çok önemli görevler üstlenerek ülkemiz, geleceğimiz ve milletimiz için sorumluluk alıp görev yapıyorlar. Bu bilgiyi üretkenliğe ve dolayısıyla topluma hizmete dönüştürme görevi olan üniversitemizin ülke istihdamına ve başta 2023 vizyonu olmak üzere geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan önemli bir dönemdir. Kendileri ile ilimiz ve Tosya ilçemiz arasında var olan dostluk ve kültürel bağları daha da iyileştirmek için fikir ve görüş birliğine vardık. İnşallah güzel projeler ortaya çıkaracağız. Kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise yaptığı değerlendirmede, “Vatanını milletini seven her Türk genci gibi bende beni yetiştiren ve milletimize hizmet etme yolunda referansım olan üniversitem ile olan bağımı hiç kaybetmedim. Üniversitemiz akademik ve bilimsel olarak çok iyi bir altyapıya sahip. Gelişimini ve büyümesini sürdürüyor yakından takip ediyorum. Sayın hocamın göreve başlaması ile kendisinin bilgi, birikim, vizyonu ve tecrübesiyle bu gelişimi daha da hızlandıracağına inanıyorum. Yeni görevinde kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Birlikte dostluk ve kültürel anlamda gelişim için güzel istişarelerde bulunduk. İnşallah hayata geçireceğiz.” dedi.

Ziyarette, Başkan Kavaklıgil, Rektör Çiftçi’ye Tosya’ya özel keçiboynuzundan yapılmış özel Tosya çakısı, keçi kılından yapılmış kese ve Tosya sarı kılçık pirinci hediye etti.

reklam

YORUM YAP