Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TOPCU: “1 MAYIS’TA MEYDANLARDAYIZ”

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenliyor. 1 Mayıs Pazar günü (yarın) düzenlenecek etkinlikte Petrol-İş Sendikası Çankırı  Şube Başkanlığı koordinesinde saat 11.30 da Kucaklama Taşı mevkiinde  toplanacak işçiler, davul zurna eşliğinde Anıt Alanına kadar yürüyüp basın açıklaması yapacak. Çankırı halkını, sendikaları ve tüm işçileri davet eden […]
Çankırı - 30 Nisan 2022 09:43 A A

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenliyor. 1 Mayıs Pazar günü (yarın) düzenlenecek etkinlikte Petrol-İş Sendikası Çankırı  Şube Başkanlığı koordinesinde saat 11.30 da Kucaklama Taşı mevkiinde  toplanacak işçiler, davul zurna eşliğinde Anıt Alanına kadar yürüyüp basın açıklaması yapacak.

Çankırı halkını, sendikaları ve tüm işçileri davet eden Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu “Çankırı Merkez ve 11 ilçe vatandaşımızı, işçimizi aileleri ile birlikte, Nevruz havasında, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına davet ediyoruz. Gelin taleplerimizi meydanlarda birlikte aktaralım. ” sözleriyle tüm Çankırı halkını 1 Mayıs Pazar günü (yarın) düzenleyecekleri etkinliğe davet etti.

“Dünya yerinden oynar, işçiler birlik olsa” diyerek açıklamada bulunan  Başkan Topcu “Ülkemizin  ve işçi kardeşlerimizin geleceği için alanlardayız. Sendikasızlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya, insan onuruna yakışmayan her türlü işe, her türlü davranışa ‘hayır’ diyoruz. İş kazalarının sona erdirilmesini, iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin artırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istiyor ve diliyoruz.” dedi.

Çankırı - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.