Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TOBB FEN LİSESİ’NİN KONUĞU JAPONYA

TOBB Fen Lisesi öğrencileri 2019 yılı Eylül ayında Japonya’da “Dünya Tsunami Farkındalık Günü” konulu konferansa katılmışlardı. 2021 yılı Haziran ayında ise Japonya Hyogo Tsuna High School öğrencileri ve okulumuz öğrencileri arasında online olarak afet ve kültürel bilgi alışverişi (Voices of Students; Introduction of Cultures and Disaster Education in Japan and Turkey) programı yapılmış, programda Çankırı […]
Eğitim - 21 Ekim 2021 22:17 A A

TOBB Fen Lisesi öğrencileri 2019 yılı Eylül ayında Japonya’da “Dünya Tsunami Farkındalık Günü” konulu konferansa katılmışlardı. 2021 yılı Haziran ayında ise Japonya Hyogo Tsuna High School öğrencileri ve okulumuz öğrencileri arasında online olarak afet ve kültürel bilgi alışverişi (Voices of Students; Introduction of Cultures and Disaster Education in Japan and Turkey) programı yapılmış, programda Çankırı Kültürü tanıtılmıştı.

TOBB Fen Lisesi öğrencileri ile online olarak yapılan afet konulu kültürel bilgi alışverişi etkinliği karşılık bulmuş, 18 Ekim Pazartesi günü JICA (Japonya Uluslar arası İşbirliği Ajansı) Başkanı Mr. Nobuhiro Ikuro ve Ülke Temsilcisi Doç. Dr. Emin Özdamar TOBB Fen Lisesi’ni ve öğrencilerimizi ziyaret ettiler. Katılımcılar okulumuz öğrencileri ile sohbet edip, öğrencilerimize sertifikalarını sundular. Gerçekleştirilen programda işbirliğinin artırılarak devam ettirileceği ifade edildi. Okuldaki programdan sonra Okul Müdürü Doğan Yıldız ve Müdür Yardımcımız Hüseyin Demirtaş tarafından misafirlerimizle Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ziyaret edildi. Ziyaret sonrası Çankırı’nın coğrafi işaretli lezzetleri katılımcılara ikram edildi. Mr. Nobuhiro Ikuro bu lezzetleri çok beğendiğini ifade etti. Akabinde ise misafirlerimizle Çankırı’nın ve Türkiye’nin doğal mineral kaynağı Tuz Mağarası ziyaret edildi.

İşbirliği kapsamında 1 Kasım 2021 tarihinde yine afet ve işbirliği kapsamında öğrencilerimiz ile Nishinomiya İmazu High Scool öğrencileri arasında ortak bir sunum programı gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Öğrencilerimiz bu sunumu İngilizce olarak gerçekleştirecek ve Japon öğrencilerin  Çankırı ve Türkiye ile ilgili sorularına da cevap verecekler.

Eğitim - 22:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.