Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TOBB FEN LİSESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN KORUYUCU SİPERLİ MASKE ÜRETİYOR

Çankırı TOBB Fen Lisesi Koronavirüs nedeniyle gecesini gündüzüne katan, adeta evine ve ailesine hasret yaşayan sağlık çalışanlarımız için 3-D yazıcılarla, koruyucu siperli maske üretimine başladı. Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “TOBB Fen Lisesi Covid-19 ile mücadelede sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile Çankırı’daki sağlık çalışanlarımız için gönüllü olarak koruyucu siperli maske üretiyor. Tıbbi […]
Çankırı - 6 Nisan 2020 00:19 A A

Çankırı TOBB Fen Lisesi Koronavirüs nedeniyle gecesini gündüzüne katan, adeta evine ve ailesine hasret yaşayan sağlık çalışanlarımız için 3-D yazıcılarla, koruyucu siperli maske üretimine başladı. Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“TOBB Fen Lisesi Covid-19 ile mücadelede sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile Çankırı’daki sağlık çalışanlarımız için gönüllü olarak koruyucu siperli maske üretiyor.

Tıbbi müdahalede buluna personelin başta göz bölgesi olmak üzere yüzünü koruması için bir gözlüğe ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm yüzünü damlacıklara karşı korumak yüz koruyucu maskeye (siperlik) ihtiyaç duyulmaktadır.

Çankırı TOBB Fen Lisesi 3D üretim laboratuvarlarında 3D yazıcılarla üretilip Çankırı’daki hastane ve sağlık kuruluşunda çalışan kahramanlarımıza ücretsiz olarak ulaştırılması planlanmaktadır.  Üretim materyali (2.85mm ve 1.175 mm PLA filament) desteği ile sizlerde öğrencilerimize ve öğretmenlerimize destek olabilirsiniz.

Emek ve gönül veren öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimize zorlu süreçteki katkıları için teşekkür ederiz.”

Çankırı - 00:19 A A
BENZER HABERLER