-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TOBB FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSLARARASI BAŞARI

Vali Abdullah Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz ile birlikte TOBB Fen Lisesini ziyaret ettiler. Okul kütüphanesinde öğrencilerle bir araya gelen Vali Ayaz, Uluslararası KGL Dil Sınavında büyük bir başarıya imza atan öğrencilere madalyalarını takdim etti. Dünya genelinde 42 bin öğrencinin katıldığı 2022 Uluslararası KGL Dil Sınavı’nda A2 seviyesinde dünya dördüncüsü olan Elif Buse Esmer, B1 […]
Eğitim - 14 Ocak 2023 19:09 A A
Vali Abdullah Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz ile birlikte TOBB Fen Lisesini ziyaret ettiler. Okul kütüphanesinde öğrencilerle bir araya gelen Vali Ayaz, Uluslararası KGL Dil Sınavında büyük bir başarıya imza atan öğrencilere madalyalarını takdim etti.
Dünya genelinde 42 bin öğrencinin katıldığı 2022 Uluslararası KGL Dil Sınavı’nda A2 seviyesinde dünya dördüncüsü olan Elif Buse Esmer, B1 seviyesinde dünya beşincisi olan Lara Karakuş ve B2 seviyesinde dünya dördüncüsü olan Betül Ayaz’a madalyalarını veren Vali Abdullah Ayaz, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.
Vali Ayaz ayrıca TÜBİTAK tarafından düzenlenen “Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması” kapsamında Çevre ve İklim kategorisinde yaptığı projesi sergilenmeye değer 30 proje arasına seçilen TOBB Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Mustafa Karadaş’a hediyesini vererek projede öğrencinin danışmanlığını yapan Biyoloji Öğretmeni Bülent Tepebaş’ı da tebrik etti.
Eğitim - 19:09 A A
BENZER HABERLER