13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TKDK ÂHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK) Çankırı İl Koordinatörü Emre Akbıyık, Ahilik Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. Akbıyık paylaştığı mesajında Ahilik kavramının temelinin dayanışmanın yattığını belirterek, “Kırsal alanlarda yaşayan, tarım faaliyetleri ile geçimlerini idame ettiren insanlarımızın ürünlerini tüketici ile buluşturmasında ve ülkemizin kalkınmasında esnaf ve sanatkârlarımız hayati bir rol oynuyor. Esnaflarımız olmaksızın […]
Çankırı - 16 Eylül 2020 18:06 A A

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK) Çankırı İl Koordinatörü Emre Akbıyık, Ahilik Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. Akbıyık paylaştığı mesajında Ahilik kavramının temelinin dayanışmanın yattığını belirterek, “Kırsal alanlarda yaşayan, tarım faaliyetleri ile geçimlerini idame ettiren insanlarımızın ürünlerini tüketici ile buluşturmasında ve ülkemizin kalkınmasında esnaf ve sanatkârlarımız hayati bir rol oynuyor. Esnaflarımız olmaksızın sürdürebilir kalkınma modelinin bir ayağı hep eksik kalacaktır. Bu anlamda esnafımız ve çiftçimiz ayrılmaz bir bütündür. Ahilik kavramı Anadolu kültürünün oluşmasında ve şekillenmesinde önemli izler barındırmaktadır. Ahilik kültürünü yaşatıp koruyan ve yeni nesillere aktarımını sağlayan tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını yürekten kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde esnaf ve sanatkârların zorlu koşullar altında çalıştıklarına da değinen İl Koordinatörü Akbıyık, “Çin’de başlayan ardından dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen bu salgın süresince hastalığın yayılma hızı ve bulaşıcılık riskine rağmen insanların ihtiyaçları karşılaması ve hayat akışının olumsuz etkilenmemesi adına iş yerlerini açıp fedakârlıkta bulunan tüm esnafımıza, içinde bulunduğumuz Ahilik Haftası vesilesiyle, bir kez daha minnettarlığımı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Kurum olarak uyguladıkları IPARD II programı kapsamında özellikle yerel ürün işletmeleri, el sanatları, kırsal turizm gibi sektörlerde esnaf ve sanatkârlara hibe desteği sağladıklarının altını çizen Emre Akbıyık, önümüzdeki dönemlerde daha fazla esnaf ve sanatkârı hibe desteği ile buluşturmak için ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Çankırı - 18:06 A A
BENZER HABERLER