reklam
reklam
DOLAR31,5602% 0.61
EURO34,3367% 0.83
STERLIN40,1322% 0.96
FRANG35,7018% 0.52
ALTIN2.150,84% 2,37
BITCOIN2.115.0006.592
reklam

TİGAD YENİ NESİL GAZETECİLİĞİ MASAYA YATIRIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİGAD YENİ NESİL GAZETECİLİĞİ MASAYA YATIRIYOR
reklam

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD), Kayseri’de “Yeni Nesil Gazetecilik” konulu konferans düzenliyor. Konferansta deneyimli gazeteciler, yeni nesil gazetecilik hakkında tecrübelerini paylaşacak. TİGAD öncülüğünde Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Yeni Nesil Gazetecilik” konulu konferans düzenlenecek. 11 Kasım Cuma günü saat 15:00’teki konferansın moderatörlüğünü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Vahit İlhan üstleniyor.

Konferansta yer alacak konuşmacılar ve ele alacakları konular şöyle; Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur (İnternet Gazeteciliğinin Dünü, Bugünü, Yarını), Beyaz TV Genel Yayın Yönetmeni Fırat Çatalbaş (Sosyal Medya İhbar Hatları ve TV Gazeteciliği), Ensonhaber.com Haber Müdürü Burak Can Badak (İnternet Haberciliğinin Toplumdaki Etkileri), İHA İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü Mustafa Biçer (Ajans Haberciliği ve İnternet Medyası), TV Programcısı ve Sunucu Aynur Ayaz (Sorunsuz İletişim; Etkin ve Yetkin İletişim), Namehaber.com Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz (Dijital Medya ve Güvenilir Habercilik).

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Uluslararası Sosyal Medya Kullanıcıları Derneği (USMEK) ve Sedat Kılınç İnşaat A.Ş.’nin desteklediği konferans kapsamında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in de katılacağı bir akşam yemeği organize edilecek.

TİGAD Olağan Genel Kurulu toplanıyor!

Öte yandan, Kayseri’deki konferans için bir araya gelen TİGAD İl Temsilcilerinin katılımı ile TİGAD Olağan Genel Kurulu da City One Hotel’de toplanacak. “TİGAD İl Temsilcileri İstişare Toplantısı” olarak gerçekleştirilecek toplantıda, Türk Dünyası İnternet Gazeteciliği Federasyonu’na katılım için karar alınması bekleniyor.
Genel Kurulda ayrıca, TİGAD’ın önerileri ile çalışmaları başlayan ve geçtiğimiz ay TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ve kamuoyunda “internet gazeteciliği yasası” ve “dezenformasyonla mücadele düzenlemesi” olarak bilinen “Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile ilgili de değerlendirmelerde bulunulacak. Diğer taraftan, programa katılan TİGAD il temsilcileri 12-13 Kasım tarihlerinde Kayseri kültür gezisi etkinliğine katılacak.

İnternet gazeteciliğini global anlamda temsil edeceğiz

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, dernek olarak internet gazeteciliğine katkı sunmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Yeni nesil gazeteciliği konuşacağımız konferansımızda deneyimli gazetecileri ağırlıyoruz. İl temsilcilerimiz ile yeni nesil gazeteciliğin neler getirdiğini konuşacağız. Geleneksel gazetecilik yerini dijital sistemlere bırakıyor. Bu ortamda internet gazetecileri nasıl konumlanmalıdır? Geleneksel gazetecilik yok olur mu? Bu ve benzeri soruların cevaplarını arayacağız.” sözlerini kaydetti.

Geçgel, TİGAD Olağan Kurulu’nda da önemli kararla alacaklarını belirterek, Türk Dünyası İnternet Gazeteciliği Federasyonu ile internet gazeteciliğini global anlamda temsil edeceklerini vurguladı. Okan Geçgel, ayrıca, konferansa destek sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.