reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

TİGAD İNTERNET GAZETECİLERİNİ AKSARAY’DA BULUŞTURDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİGAD İNTERNET GAZETECİLERİNİ AKSARAY’DA BULUŞTURDU
reklam

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD), Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İletişim Fakültesi’nce  Aksaray ilimizde gerçekleştirilen ve 3 gün süren “Yeni Nesil Gazetecilik” programında Olay 18 İnternet Haber Sitesi olarak Çankırımızı temsil ettik. Ancak Çankırımızı temsil etmenin yanında Türkiyemizin dört bir yanından gelen gazeteci arkadaşlarımıza Çankırımızı tanıtmamız da gerekiyordu. Bunun da en güzel yolu Çankırımızın tuzu ve tuz lambası idi. Taş değirmende çekilmiş sofra tuzlarımızı ve tuz lambalarımızı, bu programı hazırlayıp bize 3 gün boyunca birbirinden harika anlar ve güzel dostluklar yaşatan bürokratlarımıza, idarecilerimize ve dernek yöneticilerimize hediye ettik.

İlk günü konferansla ve seminerle geçen programın ikinci gününde Ihlara Vadisi‘nde yaptığımız uzunca bir yürüyüşün ardından Çatlağın Yeri isimli mekanda sabah kahvaltımızı yaptık. Kahvaltı sonrasında gezi süresince bize eşlik eden Aksaray Valisi Sayın Hamza Aydoğdu’ya Çankırımızın tuzundan ve tuz lambasından oluşan hediyelerimizi Medya Ankara Genel Yayın Yönetmeni hemşehrimiz Bayram Polat’la birlikte takdim ettik. Vali Aydoğdu, hediyeler için bizlere teşekkür ederken Çankırı halkına da selamlarını iletti.

Kahvaltının ardından Güzelyurt ilçe merkezine 3 kilometre mesafede, göl kenarına dik kayalar üzerine taş oyma olarak inşa edilen ve Kızlar Manastırı adıyla da anılan Yüksek Kilise‘yi ve Kilise Camii‘ni ziyaret ettik, Meydan Cafe‘de çay ve kahve molası verdik. Kapadokya bölgesinin tek krater gölü olan Narlıgöl, harikulade manzarası ve doğası ile hepimizi büyüledi.

7 katlı olan ancak 3 katı temizlenerek turizme açılan Aziz Mercurius Yeraltı Şehri‘nin ve gezdiğimiz her yerin tarihçesini, hikayelerini, yaşantılarını bize Aksaray Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan mükemmel anlatımıyla adeta yaşattı. Akşam yemeğimizi Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Özkök, Ticaret Borsası’nın Otağında ısmarladı bize. Yemekler nefisti. Burada da Hamit Özkök ve bizi 2 gün boyunca yalnız bırakmayan hemşehrimiz Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’e Çankırımızın tuzunu ve tuz lambasını Bayram Polat kardeşimle birlikte hediye ettik.

reklam

YORUM YAP