reklam
reklam
DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.955,63-0.105
reklam

TİGAD AKSARAY’DA “YENİ NESİL GAZETECİLİK” KONFERANSINDA BİR ARAYA GELİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİGAD AKSARAY’DA “YENİ NESİL GAZETECİLİK” KONFERANSINDA BİR ARAYA GELİYOR
reklam

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği, Aksaray’da “Yeni Nesil” olarak adlandırılan dijitalleşen gazeteciliği farklı yönleriyle ele almak üzere kapsamlı ve yankı uyandıracak bir buluşma gerçekleştirecek. Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşecek organizasyon kapsamında 16 Haziran Cuma günü Aksaray Üniversitesi’nde Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı gerçekleşecek.

Türkiye’nin dört bir yanından internet gazetecileri, TİGAD il temsilcileri, Aksaray yerel basını, Aksaray Üniversitesi akademisyenleri ve ulusal çapta tanınan ve takip edilen basın mensupları Aksaray’da bir araya gelerek gelenekselden dijitale geçiş sürecinde olan gazeteciliğin durumu, hedefleri, sorunları gibi bir çok farklı konuyu masaya yatıracak.

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selahattin Çavuş’un oturum başkanlığını üstelendiği Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı’nda haberler.com ve sondakika.com haber siteleri Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, Gazeteci Yazar Latif Şimşek, Kanal 7 Haber Spikeri Meryem Nas, İHA İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü Mustafa Biçer, Basın Danışmanı ve TV Sunucusu Bahar Erensayın, İçerik Editörü ve TİGAD Genel Sekreteri Uğur Eskier konuşmacı olarak yer alacaklar.

İnternet haberciliği ve hukuki süreçler, dijital medya yazarlığının geleneksel medyaya göre toplumdaki etkinliği, ihbar hattı ve TV gazeteciliği, ajans haberciliği, geleneksel ve dijital medyanın markalar üzerindeki rolü ve etkileri, sosyal medya gazeteciliği ve içerik üretimi konuları, konferansın ana eksenini oluşturuyor.

Aksaray’da gerçekleşecek program, konferansın ardından katılımcılar Aksaray’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görme ve deneyimleme imkanı bulacak.

Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı ve Aksaray Gezi Programı üç gün devam edecek. Organizasyonun gezi rotası ise şöyle: Ihlara Vadisi, Güzelyurt, Narlıgöl, Selime, Taptuk Emre, Yunus Emre ve Ortaköy.

reklam

YORUM YAP