13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TERMAL MAĞDURLARININ SORUNLARI TBMM’DE

Türkiye genelinde kanayan yara haline gelen ve aralarında onlarca hatta belki de yüzlerce Çankırı’lı hemşerimizin de bulunduğu Termal ve Devremülk mağdurlarının sorunlarını araştırmak ve bir çözüm getirmek amacıyla mağdurlar tarafından kurulan 40 civarında dernek, bir platform çatısı altında bir araya geldi. Birlikten kuvvet doğar mantığıyla kurulan Termal Mağdurları Platformu‘nun, bu konuda sorunları sıkıntıları olan tüm […]
Genel - 7 Ocak 2021 00:35 A A

Türkiye genelinde kanayan yara haline gelen ve aralarında onlarca hatta belki de yüzlerce Çankırı’lı hemşerimizin de bulunduğu Termal ve Devremülk mağdurlarının sorunlarını araştırmak ve bir çözüm getirmek amacıyla mağdurlar tarafından kurulan 40 civarında dernek, bir platform çatısı altında bir araya geldi. Birlikten kuvvet doğar mantığıyla kurulan Termal Mağdurları Platformu‘nun, bu konuda sorunları sıkıntıları olan tüm Termal ve Devremülk mağdurlarının sesini TBMM’de de duyurma çabaları sonuç verdi ve Meclis’te bir Araştırma Komisyonu oluşturuldu.

Ak Parti Bolu Milletvekili Av. Fehmi Küpçü‘nün başkanlığını yaptığı, Ak Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu‘nun üye olarak katılım sağladığı komisyonun pandemi öncesi yaptığı toplantılarda güzel kararlar alındı. Devremülk mağdurlarının da katılımlarıyla oldukça renkli geçen toplantılar sonunda  alınan bu kararlar Meclis tutanaklarına geçti.

Termal Mağdurları Platformu’nun bugüne kadar hazırlayıp sunduğu dilekçe ve yazılar Komisyon tarafından bir bir ele alındı ancak alınması gereken kararların bir çoğu pandemi dönemi kısıtlamalarına takıldı. Platform yetkililerinden aldığımız bilgilere göre çok yakın bir tarihte görüşmelere yeniden başlanacak ve bu sefer daha ciddi yaptırımlar içeren kararlar alınacak. Platform Başkanı Sema Yıldız ve Platform Sözcüsü Sevinç Öylü, Meclis Araştırma Komisyonu’na sundukları dilekçelerde Termal’in tanımını, Termal mağdurlarının sorunlarını ve Termal dolandırıcılarının nasıl çalıştıklarını gayet anlaşılır bir şekilde dile getirdiler.

Yıldız ve Öylü tüm Devremülk ve Termal mağdurlarına ulaşarak Meclis Araştırma Komisyonu’nda daha fazla mağdurun sesi olabilmek için yoğun çaba ve emek harcıyorlar. Meclis Araştırma Komisyonu’na sunulan dilekçenin ardından yaşanan gelişmeleri, Devremülk ve Termal mağdurlarının kazanımlarını ve bundan sonra yaşanacak her gelişmeyi sizlere buradan duyuracağız. Sizler de aklınıza takılan sorularınızı ve şikayetlerinizi bize yazabilirsiniz.

Genel - 00:35 A A
BENZER HABERLER