11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TEMAD ÇANKIRI ŞUBESİ KAHRAMAN HEMŞERİMİZİ ZİYARET ETTİ

Kastamonu-Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde üstün bir kahramanlık ve fedakarlık göstererek, sel sularına maruz kalan ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kur-an Kursu öğrencileri ile yan binadan kaçarak aynı binaya sığınan vatandaşlarımızı kurtaran kahramanın, Çankırı’lı emekli bir Astsubay olduğu ortaya çıktı. Çankırı-Atkaracalar ilçesinde ikamet eden emekli Astsubay (1976 İstihkâm-İnşaat Teknisyeni) Turhan Tekin’i, Türkiye Emekli Astsubaylar […]
Çankırı - 3 Eylül 2021 14:37 A A

Kastamonu-Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde üstün bir kahramanlık ve fedakarlık göstererek, sel sularına maruz kalan ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kur-an Kursu öğrencileri ile yan binadan kaçarak aynı binaya sığınan vatandaşlarımızı kurtaran kahramanın, Çankırı’lı emekli bir Astsubay olduğu ortaya çıktı.

Çankırı-Atkaracalar ilçesinde ikamet eden emekli Astsubay (1976 İstihkâm-İnşaat Teknisyeni) Turhan Tekin’i, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankırı Şube Başkanı emekli Astsubay Özcan Çalışkan ve Yönetim Kurulu ziyaret ettiler. Heyet, kahraman Astsubaya TEMAD Çankırı Şubesi adına hazırladıkları Şilt ve Şanlı Türk Bayrağımızı hediye etti.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan TEMAD Çankırı Şube Başkanı Özcan Çalışkan, şunları söyledi:

“Meslektaşımız, Komutanımız, değerli büyüğümüz emekli Astsubay Turhan Tekin, bu örnek davranışı ile adeta bize hatırlatmış, bu durum Çankırımızın gururu olmuştur. Askerlik mesleğinin vermiş olduğu bilgi ve tecrübelerini kullanarak, halat-palanju-makara sistemini kurarak, 30’a yakın Kur-an Kursu öğrencisinin hayatını kurtarmıştır.”

TEMAD Çankırı Şubesi’nin 01.09.2021 Çarşamba günü Atkaracalar Belediye Başkanı sayın Harun Oflaz’ın makamında gerçekleştirdiği buluşmada duygusal anlar yaşandı. Emekli Astsubay Turhan Tekin buluşmada sanki o anları tekrar yaşıyormuşcasına duygulandı. Turhan Tekin, “Bu topraklar fedakâr, cefakâr, kahramanlıkları gözler önüne sermiştir. Çankırı TEMAD’ın bu ziyareti beni ve ailemi fazlasıyla gururlandırdı. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı - 14:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.