Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TEMAD ÇANKIRI ŞUBESİ 10. YILINI DÜZENLENEN RESEPSİYONLA KUTLADI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankırı Şubesi onuncu kuruluş yıldönümünü kutladı. 30 Kasım Çarşamba akşamı Çankırı Orduevi’nde düzenlenen resepsiyon, yoğun katılımla gerçekleşti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, Şehit ve Gazi Derneklerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile […]
Çankırı - 2 Aralık 2022 00:02 A A

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankırı Şubesi onuncu kuruluş yıldönümünü kutladı. 30 Kasım Çarşamba akşamı Çankırı Orduevi’nde düzenlenen resepsiyon, yoğun katılımla gerçekleşti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, Şehit ve Gazi Derneklerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile emekli Astsubaylar katıldı.

Resepsiyonda açılış konuşmasını yapan TEMAD Çankırı Şube Başkanı Özcan Çalışkan, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Valim, sayın Garnizon Komutanım, sayın Belediye Başkanım, sayın TEMAD Genel Başkanım, değerli silah arkadaşlarım ve komutanlarım, sayın siyasi partilerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının İl Temsilcileri, basınımızın güzide mensupları ve değerli misafirler.

Bugün burada vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı Anadolu’nun her köşesinde omuz omuza görev yapmış silah arkadaşlarımızla birlikte olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile Vatan, Bayrak, Ezan uğrunda aramızdan ayrılan şehitlerimizle TEMAD Çankırı ailemizden ayrılanları saygıyla yad ediyor minnetle anıyoruz. Kahraman Gazilerimize ise sağlıklı ömürler diliyoruz.

Bu vesile ile TEMAD Çankırı Şube Başkanlığı’mızın 10. kuruluş resepsiyonuna hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Çalışkan’ın ardından söz alan TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, katılımcılara teşekkür etti. Astsubaylar olarak hakları için mücadele ederken her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını belirten Dürgen, yurt genelinde bulunan 93 TEMAD şubesinin her zaman birlik ve beraberlik içinde birleştirici bir yol izlediğini sözlerine ekledi.

Resepsiyonun sonunda TEMAD’ın 10. kuruluş yıldönümü pastasının kesilmesinin ardından katılımcılar İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı hep birlikte okudular.

Çankırı - 00:02 A A
BENZER HABERLER