11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TEKNOFEST 2021’DE NEVZAT AYAZ SBL TAKIMI FİNALE KALDI

      Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmaları ile Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artması hedefleniyor.       TEKNOFEST yarışmalarına katılan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisemiz […]
Eğitim - 10 Ağustos 2021 13:02 A A

      Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmaları ile Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artması hedefleniyor.

      TEKNOFEST yarışmalarına katılan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisemiz “İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu” kategorisine NAES Projesi (görme, kas ve ortopedik engelliler için araç tasarımı) ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı.

      Standart Tekerlekli Sandalyelerin veya akülü engelli araçlarının aksine fiziksel olarak hiçbir müdahale olmadan telefon uygulaması, ses ve uzaktan kumandadan gelen komutlarla yukarıda açıkladığımız her türlü işlevi yerine getirebilmesi, yaşam alanlarında hareket özgürlüğü kazandırdığı özellikler yenilikçi yönlerindendir.

      Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan TEKNOFEST, 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.  Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te ilimizi temsil edecek Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisemizden öğrencilerimiz Furkan ULUDAĞ, Tarık DELEBE ve Danışman Öğretmenimiz Coğrafya Öğretmeni Ceylan YIĞIN’dan oluşan Yunus Emre takımımıza TEKNOFEST 2021 finallerinde başarılar dileriz.

Eğitim - 13:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.