24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TEKNOFEST 2021’DE GAZİ 18, 111 TAKIM ARASINDA TÜRKİYE 6.SI OLDU

      Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST bu yıl da çocuklarımızın teknolojik çalışmalarını sergileyebilmeleri için çeşitli yarışmalar düzenliyor.       Bu kapsamda […]
Çankırı - 16 Nisan 2021 18:22 A A

      Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST bu yıl da çocuklarımızın teknolojik çalışmalarını sergileyebilmeleri için çeşitli yarışmalar düzenliyor.

      Bu kapsamda Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz “Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması” kategorisine Otonom Zirai İlaçlama Uçağı Projesi ile katılım sağladı. Projemiz maddi destekleme değerlendirilmesinden 80 puan alarak 111 takım arasında 6. Sırada kendine yer buldu ve proje maddi desteklemeye hak kazandı.

      Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden 4 öğrencimiz, Çankırı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisemizden 2 öğrencimizden oluşan ve Danışman Öğretmenliğini Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Demir’in yaptığı  GAZİ 18 takımımıza TEKNOFEST 2021 yarışmalarında başarılar dileriz.

      Tebrikler gençler…

Çankırı - 18:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.