16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TEKİN: “MADEM BÖYLE BİR AÇIKLAMADA BULUNDULAR KİM OLDUĞUNU AÇIKLASINLAR”

CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, bir süre önce İl Başkanlığı balkonuna “128 milyar dolar nerede” yazılı bir pankart asmış ancak sonradan indirmek zorunda kalmıştı. Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den aylık 10 bin dolar alan siyasetçi var.” sözleri üzerine bu kez de üzerinde “Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi kim” yazılı bir […]
Çankırı - 5 Haziran 2021 19:36 A A

CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, bir süre önce İl Başkanlığı balkonuna “128 milyar dolar nerede” yazılı bir pankart asmış ancak sonradan indirmek zorunda kalmıştı. Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den aylık 10 bin dolar alan siyasetçi var.” sözleri üzerine bu kez de üzerinde “Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi kim” yazılı bir pankart daha astı.

Pankartı il ve ilçe binalarına astıklarını söyleyen İlhan Tekin, “Madem böyle bir açıklamada bulundular, kim olduğunu da açıklasınlar, suçsuz insanları töhmet altında bırakmasınlar.” diyerek tepkilerini dile getirdi. CHP İl Başkanı İlhan Tekin yayınladığı videolu açıklamasında ise şunları söyledi:

“Bu ülkede yaşayan, alın teri döken, gecesini gündüzüne katarak kazandıklarının belli bir miktarını yarınları için devlete teslim ettikleri paraların belirli ve nüfuzlu kişilerce kaybedilerek mafyanın eline geçen, ve kaybedenlerin bazılarına maaş, bağış olarak ödenen bu siyasetçiyi bulmak, devletin veya meclisin işidir. Bunu yapamayan devletin ve meclisin görevini yapmak, bu ülkenin kurucu partisi ve her taşında emeği olan Cumhuriyet Halk Partisine düşmüştür. Bulacağız ve hukuk kuralları içinde hesabını soracağız. Şunu da söyleyeyim 128 milyar doları da her zaman soracağız. Teşekkür ederim.

Çankırı - 19:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.