Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TCDD’DEN DUYURU: “GERMECE-ÇANKIRI-SUMUCAK HATTINDA İLAÇLAMA YAPILACAK”

TCDD’den yapılan bir açıklamayla Germece-Çankırı-Sumucak mevkiinde yaşayan halkımızın 3 Mayıs – 7 Mayıs tarihleri arasında yol güzergâhında ilaçlama yapılacağı için çok dikkatli olmaları istendi. Açıklama şu şekilde: “Müdürlüğümuz işyeri; Çankırı 231 Yol Bakım Şefliği mıntıkası Germece-Çankırı-Sumucak arası Demiryolu hat güzergâhında 03.05.2021 ve 07.05.2021 tarihlerinde çevre ve balast temizliğini koruma amaçlı, demiryolu çeken ve çekilen araçlarına […]
Çankırı - 3 Mayıs 2021 20:28 A A

TCDD’den yapılan bir açıklamayla Germece-Çankırı-Sumucak mevkiinde yaşayan halkımızın 3 Mayıs – 7 Mayıs tarihleri arasında yol güzergâhında ilaçlama yapılacağı için çok dikkatli olmaları istendi.

Açıklama şu şekilde:

“Müdürlüğümuz işyeri; Çankırı 231 Yol Bakım Şefliği mıntıkası Germece-Çankırı-Sumucak arası Demiryolu hat güzergâhında 03.05.2021 ve 07.05.2021 tarihlerinde çevre ve balast temizliğini koruma amaçlı, demiryolu çeken ve çekilen araçlarına menfi yönde etki eden kendiliğinden yetişen otlara karşı kimyasal ot ilaçlaması yapılacaktır.
Kimyasal ot ilaçlamasında kullanılacak süspansiyon zehirli olması nedeniyle çevredeki insan ve hayvan sağlığı yönünden tehlikelidir.
İlaçlamaya müteakip, demiryolu hattının 10 metre yakınında 10 gün süre ile hayvan otlatılmaması, herhangi bir sebeple ot hasadı yapılmaması ve ilaçlama yapılan kesime temas edilmemesi gerekmektedir.
Vatandaşlara ilanen duyurulması hususunda gereğini arz ederiz.”

Çankırı - 20:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.