reklam
reklam
DOLAR32,2405% 0.18
EURO34,9914% 0.41
STERLIN41,1161% 0.58
FRANG35,2882% 0.28
ALTIN2.419,51% 0,40
BITCOIN68.623,710.888
reklam

TCDD MAKAS FABRİKASI’NDAN EMEKLİ OLAN İŞÇİLER PLAKETLERİNİ VALİ TAŞOLAR’IN ELİNDEN ALDILAR

Yayınlanma Tarihi : Google News
TCDD MAKAS FABRİKASI’NDAN EMEKLİ OLAN İŞÇİLER PLAKETLERİNİ VALİ TAŞOLAR’IN ELİNDEN ALDILAR
reklam

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, bugün öğle yemeğinde TCDD Çankırı Makas Fabrikası personelinin misafiri oldu. Yaklaşık 35 yıldır ilimizde faaliyet gösteren ve kamuya ait tek Makas Fabrikası ünvanını taşıyan TCDD Çankırı Makas Fabrikası’ndan emekli olan işçilerin plaket törenine katılan Vali Taşolar, önce işçilerle birlikte yemek sırasına geçti ve yemeğini aldı.

Yemek sonrasında Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’la birlikte emekli olan işçi personele plaketlerini ve TCDD amblemli köstekli saatlerini takdim eden Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, emekli olan işçilerle tek tek sohbet etti. Plaket töreni sırasında kendisinin de bir Demiryolcu torunu olduğunu söyleyen Vali Taşolar’a Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’ın bir sürprizi vardı. İnanç, Vali Taşolar’a TCDD amblemli köstekli bir saat hediye etti. Sürpriz hediye için Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’a teşekkür eden Vali Taşolar, plaket töreni sonrasında TCDD Makas Fabrikası personeli ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Plaket töreninin ardından TCDD Makas Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Vali Taşolar, fabrikada yapılan makaslar ve üretim teknolojisi konularında Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’tan bilgi aldı. Fabrikada kullanılan ve Türkiye’de tek olan Alın Kaynak makinasını kaynak esnasında izleyen Vali Taşolar, makinanın çalışmasını hayranlıkla izledi.

Fabrika ziyaretinin ardından birkaç ay önce yenilenen Fabrika İdare Binasını inceleyen Vali Taşolar, yapılan yenilikler hakkında Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’tan bilgi aldı. İnanç, burada başkanlığını yaptığı Çankırı Demirspor’un bugüne kadar aldığı madalya ve kupaları sergiledikleri standı Vali Taşolar’a tanıttı. Çankırı Demirspor’un başarılarını ve şampiyonluklarını Vali Taşolar’a anlatan İnanç, Çankırı Demirspor’un Basketbol 2. Lige kadar yükseldiğini ancak maddi destek bulamadıklarından dolayı kulübün faaliyetlerinin sona erdiğini ve  bundan duydukları üzüntüyü özellikle belirtti.

 

reklam

YORUM YAP