-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TCDD ÇANKIRI MAKAS FABRİKASI BİR İLKE İMZA ATTI

Yıllardır Çankırı’mızda ülke ekonomisine hizmet veren TCDD Çankırı Makas Fabrikası, Türk Standartları Enstitüsü’nden TSE TS EN 13232 Demiryolu Uygulamaları ve Demiryolları Standartlarına Uygunluk Belgesi almaya hak kazanarak bir ilke imza attı. Aynı zamanda ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olma […]
Çankırı - 6 Aralık 2021 14:50 A A

Yıllardır Çankırı’mızda ülke ekonomisine hizmet veren TCDD Çankırı Makas Fabrikası, Türk Standartları Enstitüsü’nden TSE TS EN 13232 Demiryolu Uygulamaları ve Demiryolları Standartlarına Uygunluk Belgesi almaya hak kazanarak bir ilke imza attı. Aynı zamanda ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olma özelliğini de taşıyan TCDD Çankırı Makas Fabrikası, TSE tarafından yapılan incelemeler sonucunda kalite yönetim sistemi, üretim yeterliliği, makine tezgah parkı ve kapasite açısından uygunluğu tespit edilerek “TS EN 13232 Uygunluk Belgesi” alan fabrika unvanının da sahibi oldu..

% 93 yerli üretimle Türkiye’nin demiryollarında makas ihtiyacını karşılayan önemli merkezlerden olan TCDD Çankırı Makas Fabrikası, 1975 yılında temelleri atılmış 17 bin metrekare kapalı alan, 13 bin metrekare stok sahası ve 42 bin metrekare açık sahası ile toplamda 72 bin metrekarelik alanda 1992 yılından bu yana demiryollarımıza makas üreten, Türkiye’nin devlete ait tek Makas Fabrikası olma özelliğine de sahiptir.

Yoğun ve uzun uğraşılar sonunda alınan TSE Uygunluk Belgesi, TCDD Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş’a TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından takdim edildi. Törende konuşan Akbaş, “Fabrikamız, demiryolu makas üretiminde önemli bir yere sahip. Personelimizin özverili çalışmaları sonucunda TSE tarafından bu belgeyi almaya hak kazandık. Bir kamu kuruluşu olarak bu belgeyi almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, tören sonrasında yaptığı sosyal medya paylaşımında da şu açıklamalara yer verdi:

“Türkiye’nin üreten gücüne güç katan, ülkemizin en önemli demiryolu makas fabrikası olan ve %93 yerlilik oranına sahip TCDD Çankırı Makas Fabrikası, alanında bir ilki başararak, kamu kurumlarında ilk kez TS EN 13232 uygunluk belgesini almaya hak kazandı! Özverili araştırma ve incelemeleriyle Makas Fabrikamızın uygunluk belgesi almasında önemli katkıları olan @TSEKurumsal Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’e ve ekibine teşekkür ediyor; bu büyük başarıda emeği geçen çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.”

Çankırı - 14:50 A A
BENZER HABERLER