13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TBMM BAŞKANI ŞENTOP BİR DİZİ ZİYARET İÇİN ÇANKIRI’YA GELDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu. Çankırı müzesi önünde Vali Vekili Şahin Bayhan, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve ilimiz protokol üyeleri […]
Çankırı - 16 Ekim 2021 11:35 A A

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu. Çankırı müzesi önünde Vali Vekili Şahin Bayhan, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve ilimiz protokol üyeleri tarafından karşılanan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ilk olarak Çankırı Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Şentop Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Çankırı Ulu Camiinde, 15 Ekim 1920 yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kıldığı cuma namazı ve verdiği vaazın 101. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen programa katılarak cuma namazı kıldı. Anma programının ardından Ulu Camii çevre esnafı ile bir araya gelen Şentop, esnaflarımız ile bir süre sohbet ettikten sonra Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Okulun konferans salonunda öğretmenler ve öğrencilere konferans veren Şentop, Çankırı Karatekin Üniversitesindeki programlara katılmak için okuldan ayrıldı.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile beraberindeki heyet Çankırı Karatekin Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenine katıldı. Şentop, törenin ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin organize ettiği “İstiklâl Marşı – İstiklal Yolu” adlı panele katıldı. Üniversitede gerçekleştirilen programların ardından, Taşmescid’e giden heyet burada incelemelerde bulunduktan sonra Ney dinletisine katıldılar.

Taşmescid’de basın mensuplarıyla bir süre sohbet eden TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, son olarak Çankırı Yaran Evi’nde düzenlenen yâran gösterisine katıldı.

Çankırı - 11:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.