-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TATİL İÇİN KARABÜK’E GELEN POLONYALI KADIN MÜSLÜMAN OLDU

Memleketi olan Polonya’dan tatil için Karabük’e gelen Monika Joanna Sosnowska Yılmaz, Müslüman olmaya karar verdi. Monika Joanna Sosnowska Yılmaz için Karabük Müftülüğü’nde ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından İslam Dini’nin temel esasları hakkında Monika Joanna Sosnowska Yılmaz’a bilgiler verildi. Daha sonra yapılan dualarla Polonyalı kadın Kelime-i Şehadet getirdi ve Müslüman oldu. İl Müftüsü […]
Genel - 13 Kasım 2022 16:36 A A

Memleketi olan Polonya’dan tatil için Karabük’e gelen Monika Joanna Sosnowska Yılmaz, Müslüman olmaya karar verdi. Monika Joanna Sosnowska Yılmaz için Karabük Müftülüğü’nde ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından İslam Dini’nin temel esasları hakkında Monika Joanna Sosnowska Yılmaz’a bilgiler verildi.

Daha sonra yapılan dualarla Polonyalı kadın Kelime-i Şehadet getirdi ve Müslüman oldu. İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından, ‘İhtida Belgesi’ ile birlikte Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitapların hediye edilen Monika Joanna Sosnowska Yılmaz ‘Elif’ ismini aldı.

POLONYALI MONİKA JOANNA SOSNOWSKA YILMAZ, TATİL İÇİN GELDİĞİ KARABÜK’TE DÜZENLENEN TÖRENLE MÜSLÜMAN OLDU. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA)
Polonyalı Monika Joanna Sosnowska Yılmaz, tatil için geldiği Karabük’te düzenlenen törenle müslüman oldu.

Genel - 16:36 A A
BENZER HABERLER