Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TARIM MESLEK LİSESİ’NDE FİDE SATIŞLARI BAŞLADI

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Tarım Meslek Lisesi) Fide Satışları başladı. Ülke ekonomisine tarım ve hayvancılık alanlarında katkı sağlamayı ve bu alanlarda nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlayan Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, alana yönelik çalışmalarına devam ediyor. Tarıma yönelik çalışmalar  kapsamında, öğrenciler tarafından ileri teknik […]
Genel - 30 Nisan 2022 09:28 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Tarım Meslek Lisesi) Fide Satışları başladı.

Ülke ekonomisine tarım ve hayvancılık alanlarında katkı sağlamayı ve bu alanlarda nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlayan Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, alana yönelik çalışmalarına devam ediyor. Tarıma yönelik çalışmalar  kapsamında, öğrenciler tarafından ileri teknik ve yöntemlerle seralarda yetiştirilen fideler her yıl olduğu gibi bu yıl da halkımızın hizmetine sunuldu.

Analiz ve kontrolleri okul öğretmenleri gözetiminde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen üretim sürecinde, en iyi verim alınabilecek şekilde farklı türlerde fide yetiştirilmektedir. Fide ihtiyacı bulunan çiftçilerimizin ya da hobi bahçesi sahibi vatandaşlarımızın Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri yeterli olacaktır.

Fide fiyatları şu şekilde;

Sırık Domates – 3 TL

Sırık Hıyar – 3 TL

Yer Hıyarı – 3 TL

Oturak Domates F1 – 3 TL

Oturak Domates – 2 TL

Sivri Biber (Hibrit) – 3 TL

Dolma Biber – 2.5 TL

Kapya Biber – 2.5 TL

Demre Sivri Biber – 2.5 TL

Patlıcan – 3 TL

Genel - 09:28 A A
BENZER HABERLER