14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TARIM İL MÜDÜRÜ HÜSEYİN DÜZGÜN MERKEZ KÖYLERİ VE KIZILIRMAK’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

Tarım İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, özellikle “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında yapılan %75 hibe destekli projelerden yararlanan çiftçilerin arazilerinde bitki gelişim durumlarını görmek için bir dizi ziyaretlerde bulundu. Düzgün, öncelikle söz konusu destekler kapsamında kırmızı mercimek ve nohut ekimi yapılmış tarlalarda bitkilerin gelişimi hakkında bilgi aldı ve çiftçilerle görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca “Damla […]
Genel - 3 Mayıs 2021 17:46 A A

Tarım İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, özellikle “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında yapılan %75 hibe destekli projelerden yararlanan çiftçilerin arazilerinde bitki gelişim durumlarını görmek için bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Düzgün, öncelikle söz konusu destekler kapsamında kırmızı mercimek ve nohut ekimi yapılmış tarlalarda bitkilerin gelişimi hakkında bilgi aldı ve çiftçilerle görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca “Damla Sulama ile Çeltik yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında destekten yararlanacak çiftçilerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve İl Müdürlüğünce tedariki yapılmış olan damla sulama boruları ile çeltik tohumluklarının Mayıs ayının ilk haftasında çitçilerimize dağıtılacağını söyledi.

Son olarak Kızılırmak ilçesi ve Merkeze bağlı Germece köyünde bulunan buğday ve arpa demonstrasyonlarının olduğu parsellere ziyaret gerçekleştiren Dr.Hüseyin Düzgün, gerek demonstrasyonların olduğu parsellerin gerekse gezdikleri diğer alanlarda ekili olan çeşitli tarımsal ürünlerin gelişimlerini mevsim itibarı ile çok iyi gördüğünü, önümüzdeki aylarda da bu olumlu durumun devam etmesinin en büyük temennileri olduğunu ifade etti.

Genel - 17:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.