11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TARIM ARAZİLERİNİN DEVİR VE İNTİKALİNDE BÜYÜK KOLAYLIK

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, çok hisseli tarım arazilerinin hisse devrinde sıkıntı yaşayan vatandaşlara bayram öncesi  bir sürpriz yaparak bundan sonra bu sıkıntılara son verildiğini açıkladı. Hisse sahiplerinin, hisselerini diğer hisse sahiplerine satmaları durumunda tapu masrafı alınmayacak. Bakanlıkça yapılan açıklama şu şekilde: “Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün yoğun çalışmaları sonucunda, 6537 sayılı Kanun ile değişik […]
Genel - 16 Temmuz 2021 23:26 A A

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, çok hisseli tarım arazilerinin hisse devrinde sıkıntı yaşayan vatandaşlara bayram öncesi  bir sürpriz yaparak bundan sonra bu sıkıntılara son verildiğini açıkladı. Hisse sahiplerinin, hisselerini diğer hisse sahiplerine satmaları durumunda tapu masrafı alınmayacak.

Bakanlıkça yapılan açıklama şu şekilde:

“Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün yoğun çalışmaları sonucunda, 6537 sayılı Kanun ile değişik 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında tarım arazilerinde payların diğer paydaşlara satışı halinde Tapu Müdürlüklerince müracaat sahiplerinden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Ayrıca mülkiyet devir işlemlerinin vefat tarihinden itibaren bir yıl içerisinde yapılması halinde de aynı şekilde Tapu Müdürlüklerince vergi, harç ve döner sermaye adı altında ücret istenmeyecektir.”

Genel - 23:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.