reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

TAKIMINA SAHİP ÇIK ÇANKIRI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı haksız ve keyfi bir kararla 1074 Çankırıspor’un 3. Lige çıkma hakkını elinden alması nedeniyle düzenlenen basın açıklamasında TFF protesto edildi. Kulüp yöneticileri ve Milletvekili Salim Çivitcioğlu konu hakkında yaptıkları açıklamalarda “Çankırıspor sahipsiz değildir, hakettiği 3. Lige çıkması için ne gerekiyorsa yapılacaktır” vurgusunda bulundular.

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Alaattin Arslan tüm Çankırı halkını birlik olmaya ve takımlarına sahip çıkmaya davet eden basın açıklamasında şunları söyledi:

“Kıymetli vekilim, değerli Belediye Başkanım, Siyasi partilerin değerli temsilcileri, saygıdeğer basın mensupları, çok kıymetli olmazsa olmazımız 1074 Çankırıspor taraftarlarımız. Bilindiği üzere tüm dünyayı kasıp kavuran Covid 19 virüsü neticesinde içinde bulunduğumuz Bölgesel Amatör Lig tescil edilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu dün keyfi bir karar açıklamıştır. Biz bir sezon boyunca mücadele verdiğimiz ligi, 2. Sırada tamamlamış bulunmaktayız. Bal liginde bulunan 11. Grupta daha önce 11 lig birincisi bir üst lige çıkartılmıştır.

Alınan bu karara kimsenin bir şey söylemeye hakkı yoktur. Dün yapılan açıklamada ise lig birincisi ile arasında 3 puan olan lig ikincileri, üçüncüleri ve lig dördüncüleri dahil toplam 9 takımda bir üst lige çıkartıldılar, sanıyorlar ki 1074 Çankırıspor sahipsiz!
İşte buradayız ve biriz beraberiz. Kimse 1074 Çankırıspor’u ezmeye kalkmasın bizimle kimse oyun oynamasın sesimiz çıkmadı diye bizi kimse görmezden gelmesin buradan TFF’ye haykırıyoruz ve Diyoruz ki sizin keyfe keder almış olduğunuz kararı tanımıyoruz.

Sizlere soruyoruz Ligleri devam ettirdiniz. Şampiyon olan ve düşen takımları belirlediniz Ne oldu da küme düşürmeyi kaldırdınız? Bu neyin anlayışı, bu neyin düşüncesi bütün liglerde küme düşen takımları hangi düşünce ile ligde tuttunuz? 1074 Çankırıspor u da bir üst lige çıkartmak hakkımızdır ve hakkı olan şuan Bal liginde bir üst tura çıkamayan grubunda 2. Sırada olan 5 takım bulunmaktadır.

Yazıklar olsun ki bu 5 Takımı saf dışı tutan anlayışa şuan 67 olan 3. Ligde bulunan kulüp sayısına 5 eklenirse 72 oluyor. 4 grup halinde 18 takımlı 4 grup oluşuyor. Hey gidi TFF hiç mi bunu düşünecek aklınız yok? Bizim TFF den ve çok değerli sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz Bal liginde 1. Ve 2. Sırada bulunan ve ayrıca şampiyonluk iddiası olan bütün takımların 3. Lige çıkartılmasıdır. Bu 5 takıma yazık etmeyin.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet KASAPOĞLU’ na ve TFF Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’ e bu konuda bütün Çankırılıların saygı ve selamını ileterek destek olmalarını bekliyoruz.

Buraya gelen herkese saygı ve sevgilerimizi sunar, Desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz.”

reklam

YORUM YAP