20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TAHA KEREM OLGUN: “ÖĞRENCİNİN HAKKI OLANDAN ELİNİ ÇEK”

Çankırı Karatekin Üniversitesi yönetimi, geçtiğimiz günlerde öğrencilerine verdiği yemek ücretlerine % 110’un üzerinde zam yaptı. Yemek ücretlerinin 4,5 Liradan 9,5 Liraya çıkarıldığı zam kararına mazeret olarak sürekli artan enflasyonun gösterilirken, zamlar öğrenciler arasında tepkiyle karşılandı. Zamlara bir tepki de CHP Çankırı İl Gençlik Kolları’ndan geldi.  CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Kerem Olgun, Çankırı Karatekin […]
Genel - 21 Eylül 2022 21:16 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi yönetimi, geçtiğimiz günlerde öğrencilerine verdiği yemek ücretlerine % 110’un üzerinde zam yaptı. Yemek ücretlerinin 4,5 Liradan 9,5 Liraya çıkarıldığı zam kararına mazeret olarak sürekli artan enflasyonun gösterilirken, zamlar öğrenciler arasında tepkiyle karşılandı.

Zamlara bir tepki de CHP Çankırı İl Gençlik Kolları’ndan geldi.  CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Kerem Olgun, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde yapılan yemek zamlarını yazılı bir basın açıklaması ile protesto etti. Sözlerine; “Saraylarda oturup bu ülkenin hiçbir ferdini görmeyenler, 20 yıllık rezaletin acısını tekrardan öğrencilerden ve gençlerden çıkarıyorlar.” diyerek başlayan Olgun şunları söyledi:

“KYK yurt zamları, otobüs bileti zamları, elektrik zamları,… derken sıra öğrencinin yediği lokmaya geldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi yönetimi öğrencinin yediği yemeğe zam yapmaya doymadı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında seneyi 2.50 TL ile başlatıp, 4.50 TL ile bitiren yönetim, yeni eğitim-öğretim yılına 9.50 TL gibi uçuk bir rakamla başladı.

Bu ülke size doydu ama bir sizi doyuramadı…

Öğrencinin hakkı olandan elini çek!

Bu ahlaksızlığa bir hatırlatma yapalım, gençliğin iktidarı çok yakın.”

Genel - 21:16 A A
BENZER HABERLER