reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

SÜREN: “MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ DARBECİLERİN KARŞISINDAYIZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
SÜREN: “MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ DARBECİLERİN KARŞISINDAYIZ”
reklam

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası  (BEM.BİR-SEN) Çankırı İl Başkanı Osman Süren, 103 emekli Amiral tarafından kaleme alınan ve darbe çağrısı hissi uyandıran bildiriyi bir basın açıklamasıyla protesto etti. “Geleneğimizde vesayete, geleceğimizde darbeye yer yok; Milletimizin yanındayız, darbecilerin karşısındayız” diyen Süren açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye’nin egemen ve tam bağımsız ülke kararlılığından, Silahlı Kuvvetleri dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin emrinde, milletin iradesine, medeniyet ve inanç değerlerine hassasiyetle yol almasından rahatsız bir zevat, bu gece kendini açık etti.

Biz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yayanlar, yaptıran ve yazdıranların da farkındayız. Bu yönüyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 103 darbe tetikçisi, amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını doğru buluyoruz. Bu kararın faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri ortaya çıkaracak bir hukuki süreç üretmesini de bekliyoruz.

Darbeye tevessül eden, milletin iradesini ve inanç değerlerini hedef gösteren, sivil siyasi iradenin hukukunu yok etmeye yeltenen herkese haddi bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir.

Bu kapsamda, ilk adım olarak “emekli amiral” tanımına sığınma imkanları sona erdirilmeli; rütbesini, üniformasını siyasete müdahale aracı olarak kullananların bütün rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden kazandıkları kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.

Vesayet muhipleri bilmelidir ki 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı milletin yazdığı destan bu ülke için sadece bir milat değil, şehitlerin kanıyla verilmiş bir ahittir. Memur-Sen olarak şehitlerimize verdiğimiz sözün, millet iradesinin yanında, ahdimizin arkasında; darbelerin, vesayetin, emperyalizmin, ihanetin karşısındayız.

BEM-BİR-SEN olarak buradan Devlet dışındaki terör örgütleri, cemaat yapılanmaları ya da milli olmayan oluşumlardan emir alarak devlet ve millet aleyhine iş ve işlem yapan her kim olursa olsun karşısında duracağımızı yineliyoruz.

Saygılarımla kamuoyuna duyurulur.”

 

Osman SÜREN

Çankırı Bem.Bir.Sen İl Başkanı

reklam

YORUM YAP