Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SUMITOMO RUBBER AKO’YA BESLENME DOSTU VE FİZİKSEL AKTİVİTEYİ DESTEKLEYEN İŞYERİ ÜNVANI

Obezite Dünya’da ve ülkemizde giderek artan önemli bir halk sağlığı sorunu. Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat alışkanlığının kazanılması ve sürdürülmesi, bu hastalıkların önlenmesi ve azaltılmasında en önemli adım. T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından İşveren/idare, işçi/çalışan ve toplum katılımı ile sağlıkla ilgili beslenme ve fiziksel aktivite gibi müdahale alanlarında çalışanlarda davranış değişikliği sağlayarak […]
Genel - 31 Temmuz 2023 23:30 A A
Obezite Dünya’da ve ülkemizde giderek artan önemli bir halk sağlığı sorunu. Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat alışkanlığının kazanılması ve sürdürülmesi, bu hastalıkların önlenmesi ve azaltılmasında en önemli adım. T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından İşveren/idare, işçi/çalışan ve toplum katılımı ile sağlıkla ilgili beslenme ve fiziksel aktivite gibi müdahale alanlarında çalışanlarda davranış değişikliği sağlayarak sağlığı desteklemek ve geliştirmek; sağlıklı, güvenli ve üretken bir iş yeri ortamı oluşturmak amacıyla Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Programı hazırlandı.
İlimizde faaliyet gösteren Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., yapılan değerlendirme sonucunda gerekli koşulları sağladığı görüldü ve “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri” unvanı almaya hak kazandı.
31.07.2023 tarihinde İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr. Oğuzhan Aykurt, Başkan Yardımcısı Fatma Ceylan ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat Biriminde görevli Hemşire Aynur Özkan’ın katılımıyla Sumitomo Rubber AKO ziyaret edilerek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Toshıhıko Komatsu’ya İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya tarafından “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri” belgesi takdim edildi.
İl Sağlık Müdürü Sarıkaya; sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitenin teşvik edilmesi, düzenli sağlık kontrollerinin yapılması ile sağlıklı çalışma ortamı oluşturdukları, obezite ile mücadeleye katkı sağladıkları ve çalışanlarında farkındalık oluşturdukları için Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
Genel - 23:30 A A
BENZER HABERLER