-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SUMITOMO LASTİK FABRİKASI’NDA SÖZLEŞME % 43’LE İMZALANDI

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şubesi’nin örgütlü olduğu Sumitomo Rubber AKO Lastik San. ve Tic. A.Ş işyeri ile çalışanları arasında işçi personelin 2022-2023 yıllarında alacakları maaşları belirleyecek olan toplu iş sözleşmesi, günler süren görüşmeler sonunda 15 Haziran Çarşamba sabahı sendika genel merkezinde imzalandı. İmzalanan sözleşme ile idari maddeler ve sosyal haklarda sağlanan kazanımların yanısıra mesai ücretleri, fazla […]
Çankırı - 16 Haziran 2022 22:20 A A

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şubesi’nin örgütlü olduğu Sumitomo Rubber AKO Lastik San. ve Tic. A.Ş işyeri ile çalışanları arasında işçi personelin 2022-2023 yıllarında alacakları maaşları belirleyecek olan toplu iş sözleşmesi, günler süren görüşmeler sonunda 15 Haziran Çarşamba sabahı sendika genel merkezinde imzalandı.

İmzalanan sözleşme ile idari maddeler ve sosyal haklarda sağlanan kazanımların yanısıra mesai ücretleri, fazla çalışma ücretleri, bayram mesai ücretleri ile ikramiyelerde 01.01.2022 ücretlerine göre ortalama % 43, 31.12.2021 ücretlerine göre ise % 86 oranında artış sağlandı. Buna göre imzalanan sözleşme sonunda yeni işe giren bir işçinin net maaşı ikramiye ile birlikte yaklaşık 8 bin 500 Lira’ya yükseldi. Sözleşmede ikinci yıl artışı ise enflasyon+2,5 olarak belirlendi.

Toplu İş Sözleşmesi toplantısında Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Genel Sekreter Salih Akduman, Genel Mali Sekreter Erhan Yakışan, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Niyazi Recep Kethüda, Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut,  Sumitomo CEO’su Toshihiko Komatsu, Fabrika Direktörü Eichi Hakoshima, İnsan Kaynakları Direktörü Katsuya Tajima, Çalışma İlişkileri Müdürü Bilal Ünal, İnsan Kaynakları Müdürü Ulviye Aliyeva, Fabrika Direktörü Asistanı İpek Gülüç, CEO Asistanı Sultan Ferizan Uzun, KİPLAS Yönetim Kurulu Danışmanı Av. Saadet Ceylan, Av. Ozan H.Aydın, Onur Gözütok, Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, Başkan Yardımcıları Murat Danacı, Ayhan Bostancı (Mali), Sumitomo İşyeri Temsilcileri İsmet Sütlü, Hüsnü Can Teköz ile Toplu İş Sözleşme servisi uzmanları Av. Serpil Aksakal ve Tuğçe Kalyoncu yer aldı.

Çankırı - 22:20 A A
BENZER HABERLER