-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SUMITOMO LASTİK FABRİKASINDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası’nda, toplu sözleşme masasında anlaşma çıkmayınca 15 Haziran tarihinde grev kararı alınmıştı. Yetkili sendika olan Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu, günlerdir süren yoğun anlaşma görüşmelerinin ardından işverenle anlaşmaya vardıklarını ve grev kararını iptal ettiklerini açıkladı. Topçu, işverenin sözleşme masasına geçen seneki asgari ücretle oturma teklifini reddetiklerini bunun sonucu […]
Çankırı - 15 Haziran 2022 15:55 A A

Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası’nda, toplu sözleşme masasında anlaşma çıkmayınca 15 Haziran tarihinde grev kararı alınmıştı. Yetkili sendika olan Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu, günlerdir süren yoğun anlaşma görüşmelerinin ardından işverenle anlaşmaya vardıklarını ve grev kararını iptal ettiklerini açıkladı.

Topçu, işverenin sözleşme masasına geçen seneki asgari ücretle oturma teklifini reddetiklerini bunun sonucu olarak ta grev kararı aldıklarını ancak günlerdir süren yoğun görüşmeler sonunda işveren tarafının, konunun ciddiyetini görerek ortak noktada anlaşmaya vardıklarını da sözlerine ekledi.

Sözleşme maddeleri ve rakamlar konusunda henüz bir açıklama yapmayan Topçu, “Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası ile Petrol-İş Sendikamız arasında anlaşmazlıkla sonuçlanarak grev kararı aldığımız sözleşmemiz, 2 gündür yürüttüğümüz yoğun müzakereler sonunda anlaşmayla sonuçlanmıştır. Kazanan Sendikamız, kazanan Emekçimiz, kazanan Çankırımız olmuştur. Tüm emekçi Yârenlerimize hayırlı uğurlu olsun. Dünya yerinden oynar işçiler birlik olsa.” diyerek duygularını dile getirdi.

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu, rakamlar hakkında ayrıntılı bilgiyi, düzenleyeceği bir basın açıklamasıyla yapacağını belirtirken bu süreçte kendilerine destek olan basın mensuplarına ve tüm Çankırı halkına teşekkür etti.

Çankırı - 15:55 A A
BENZER HABERLER