Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SUDE HAYDAR KARADENİZ: “DERT DEVAYA DAVETMİŞ, ÖMERALP’İMİZE DEVA OLALIM”

DEVA Partisi Çankırı Kadın Çalışmaları Başkanlığı’nın düzenlediği, Çankırımızın mavi gözlü yavrusu SMA Tip 1 hastası Ömer Alp Kader’e yardım gecesi yoğun katılıma sahne oldu. Ömer Alp için bir araya gelen Çankırı’mızın hayırsever kadınları, Koç Otel’de düzenlenen gecede salonu doldurdular. Çankırı İYİ Parti İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Çocukları Koruma Derneği, Umut Işığı […]
Genel - 14 Mayıs 2022 11:38 A A

DEVA Partisi Çankırı Kadın Çalışmaları Başkanlığı’nın düzenlediği, Çankırımızın mavi gözlü yavrusu SMA Tip 1 hastası Ömer Alp Kader’e yardım gecesi yoğun katılıma sahne oldu. Ömer Alp için bir araya gelen Çankırı’mızın hayırsever kadınları, Koç Otel’de düzenlenen gecede salonu doldurdular.

Çankırı İYİ Parti İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Çocukları Koruma Derneği, Umut Işığı Derneği, Çankırı Engelliler Derneği ve birçok STK’nın katılım sağladıkları  gecede Kırıkkale Balkan Bandosu, Semazen Ekibi ve Veli Erdem Karakülah konseri misafirlere unutulmaz anlar yaşattı. Çankırı protokolünün davet edildiği halde geceye katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

DEVA Partisi Çankırı Kadın Çalışmaları Başkanı Sude Haydar Karadeniz, “Dertleri sollarken mutluluğu geçiyoruz bazen, bugünün hayatınızda mutlu bir gün olmasını diliyorum.” diyerek başladığı konuşmasında gecenin anlam ve önemini şu sözlerle anlattı:

“Mutluluğun rengini bilmeyenin hayallerini kalem de çizemez. Tüm büyük ve güzel işler, karanlığa korkmadan baktığımızda geldi ve yine öyle olacaktır. Bugünkü birlikteliğimizi kutsal bir amaçla birleştirmek istedik. Bugün aynı zamanda Spinal Musküler Atrofi (SMA) Hastaları Günü. Çankırımızın mavi gözlü yavrusu, SMA hastası Ömer Alp’imizin de bizlerin desteğine ihtiyacı var. Ailesi ve sevenleri, “Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.” anlayışıyla büyük bir çaba içindeler.

Maksadın yüceliği, yolun sıkıntısından belli olurmuş. Bazen kelimeler boğazımızda, bazen anlamlar zihnimizde düğümleniyor. Bazen aynı dili konuşmak yetmez, aynı yerden anlamak da gerekir. Bunu en iyi biz kadınlar anlarız. Kadın dayanışmasını burada da göstereceğimizden hiç şüphem yok.

Dert devaya davetmiş, Ömer Alp’imize DEVA olalım.

Genel - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.