reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

SUDAN’LI HEYET REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
SUDAN’LI HEYET REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ
reklam

Sudan Alzaiem Alazhari Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elwaleed M. Elamin, Rektör Yardımcısı Nasreldin Mohamed Ahmed Shrif ve Erasmus KA107 personel eğitim alma hareketliliği kapsamında üniversitemizde eğitim alan Sudanlılardan oluşan heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti.

Görüşmede, hâlihazırda Erasmus KA107 kapsamında sürdürülen değişim programları değerlendirilirken; iki üniversite arasında bilimsel araştırma faaliyetlerinin artırılmasına yönelik atılması gereken adımlar da ele alındı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi görüşmede,  ziyaretten, iki üniversite arasında geliştirilen işbirliğinden ve oluşan karşılıklı dostluktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektör Çiftçi konuşmasının devamında ise; “ Sudan Alzaiem Alazhari Üniversitesi ile geçmişten gelen güçlü bir bağımız var. Bu bağ tabii olarak Türkiye ve Sudan arasında eskiden bu yana var olan kültürel ve manevi bağlar ile birlikte değerlendirildiğinde şüphesiz daha anlamlı olmakta ve önem arz etmektedir. Biz her geçen gün Sudan yükseköğretimi ile ikili anlaşma ve işbirliğimizi güçlendirerek ortak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. KA107 personel ve öğrenci hareketliliğinin yanında TUBİTAK projeleri ile bu bağı daha da güçlendirmek; Sudan Alzaiem Alazhari Devlet Üniversitesi için güçlü yanlarımızı onlarla paylaşmak ve destek vermek istiyoruz. Sudanlı yetkililerle sürekli temas ve işbirliği halindeyiz. Bu birliktelik iki ülke ilişkilerinde de önemli bir yere sahip. Onların referansları ile bize çok güzel geri dönüşler oluyor ve Sudanlı öğrenci sayımız da her geçen gün artıyor. İnşallah, bu ilişkiler gelişerek devam edecek” dedi.

Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sudan Alzaiem Alazhari Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elwaleed M. Elamin,  Çankırı Karatekin Üniversitesi ile akademik ve bilimsel anlamda işbirliği yapmaktan ve onların gelişmiş teknik altyapısı ve yetişmiş insan gücünden yararlanmaktan son derece memnun olduklarını ifade etti. Sözlerinin devamında ise Rektör Prof. Dr. Çiftçi’ye ve onun nezdinde Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin tüm personeline kendilerine gösterdikleri yaklaşım ve destekleri için teşekkür eden Prof. Dr. Elwaleed M. Elamin, bundan sonra da Çankırı Karatekin Üniversitesi ile olan ikili ilişkilerini daha da genişleterek sürdürmek istediklerini ifade etti. Konuşmasının devamında ise Prof. Dr. Elwaleed M. Elamin; “Çankırı Karatekin Üniversitesi bizim için çok önemli bir çalışma partneri. Burada eğitim alıp dönen pek çok öğrencimiz ülkemizde birçok önemli alanda görev yapmaya başladılar. Yani buraya eğitim için gönderdiğimiz öğrencilerimiz ülkemize somut çıktı olarak hizmet etmeye başladılar. Bu ilişkileri geliştirip artık idari ve akademik personellerimizi de buraya eğitime göndermek ve geliştirmek istiyoruz. Bugünkü ziyaretimizin de bu anlamda önemli olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileri ve hediye takdimleri ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP