14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SPORA VE SPORCUYA VERİLEN DEĞER
DÜNYA ŞAMPİYONU KADİR GÜLEŞEN ÇANKIRI’YA VEDA ETTİ

Çankırı’da spora ve sporcuya verilen değer bir kez daha gözler önüne serildi. Uzun yıllar aldığı şampiyonluklarla Çankırımızın göğsünü kabartan dünya şampiyonu güreşçimiz Kadir Güleşen, maalesef sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Çankırı’ya elveda dedi. Kadir Güleşen, “Türkiye’nin dört bir yanında Güreşlerde birçok madalya ve başarı elde ettim ancak maalesef hak ettiğim değeri göremediğim için ayrılmak zorunda […]
Genel - 29 Mart 2023 23:35 A A

Çankırı’da spora ve sporcuya verilen değer bir kez daha gözler önüne serildi. Uzun yıllar aldığı şampiyonluklarla Çankırımızın göğsünü kabartan dünya şampiyonu güreşçimiz Kadir Güleşen, maalesef sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Çankırı’ya elveda dedi. Kadir Güleşen, “Türkiye’nin dört bir yanında Güreşlerde birçok madalya ve başarı elde ettim ancak maalesef hak ettiğim değeri göremediğim için ayrılmak zorunda kaldığımı sizlere üzülerek bildirmek istiyorum.” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“KAMUOYUNA DUYURULUR
Çok değerli büyüklerim ve sevgili Güreş camiası hepinize selamunaleyküm, hepimizin Ramazan-ı Şerif ayı mübarek olsun. Üzülerek belirtmek istiyorum ki 16 yaşımda ilk adımımı attığım kulübüm adına bugünlere kadar güreştim ve bu zamana kadar Türkiye’nin dört bir yanında Güreşlerde birçok madalya ve başarı elde ettim.

Kırkpınar’da Çankırımın adını kürsüde okuttum. Şalvar güreşinde Dünya Şampiyonluğu kazandım. Geçtiğimiz yıl Başpehlivanlığa bir adım kalan Başaltı boyunda güreşmeye hak kazandım. Ancak Başpehlivanlığa bu kadar yaklaşmışken Çankırı Belediyesi Spor Kulübünden maalesef hak ettiğim değeri göremediğim için ayrılmak zorunda kaldığımı sizlere üzülerek bildirmek istiyorum.

Benim bu başarıları getirdiğim şehirde Başpehlivanlık turu atmak en büyük hayalimdi. Maalesef sporun ve sporcunun yanındayız diyen makam sahiplerinden bir Başpehlivan adayı olarak hak ettiğim değeri görmemek beni derinden üzmüştür. Bu zamana kadar Türkiye’nin dört bir yanında gururla temsil ettiğim memleketim Yarenler diyarı Çankırımızın adını bundan sonra da gururla temsil edeceğim ve her yerde Çankırılı olduğumu gururla söyleteceğim.

Kulübümden böyle bir ayrılık yaşamayı bende istemezdim ama ben hak ettiğim değeri göremedim ne yazık ki. Verilen sözler kaç senedir yerine gelmedi. Bu başarıları Antalya, Kocaeli, Balıkesir gibi güreşi destekleyen bir Belediye adına yapsaydım eminim el üstünde tutulurdum. Konuşulacak çok şey var ama sözü fazla uzatmak istemiyorum. Bu zamana kadar iyi günde kötü günde her zaman yanımda olan başta canım aileme, hocam Seyfettin Karadeniz’e, takım arkadaşlarıma, saygıdeğer hemşehrilerime ve beni destekleyen arkamda duran büyük küçük tüm herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah izin verirse Kırkpınar’da kürsüye çıkarak Başpehlivanlığa güreşme hayalimi sizlerle birlikte yaşamak için elimden gelen tüm çabamı ve özverimi tüm güreş severlere göstereceğim. Allah’ın izniyle bu hayali birlikte yaşayacağız. Hakkımızda hayırlısı olsun, hepiniz Allaha emanet olun.”

Kadir GÜLEŞEN
DÜNYA ŞAMPİYONU

Genel - 23:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.