-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SPOR MALZEMELERİ ÇANKIRI’DAKİ ÖZEL EĞİTİM OKULLARINA TESLİM EDİLDİ

Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklığında düzenlenen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi kapsamında özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemeleri Çankırı’daki okullara teslim edildi. Teslim törenine, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Pati İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık […]
Eğitim - 16 Mayıs 2022 15:19 A A

Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklığında düzenlenen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi kapsamında özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemeleri Çankırı’daki okullara teslim edildi.

Teslim törenine, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Pati İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna 27 bin 259 adet spor malzemesi ülkenin dört bir köşesine ulaştırmak üzere yola çıkan TIR’lardan bir tanesi Çankırı’ya ulaştı. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor malzemelerini hazırladığı programla Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Çankırı Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu’na protokol heyetinin huzurunda teslim etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, şunları söyledi:

“Kıymetli idarecilerimiz sevgili sporcularımız; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ana misyonlarından biri de sporun tüm bireylerine ulaştırılmasıdır. Bu bağlamda özel gereksinimli bireylerin de kolaylıkla her çeşit spor imkanına erişebilmesi hedefiyle farklı engel gruplarının kullanımına uygun olan spor malzemelerinin ülke sathında gençlerle buluşması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Okullarına spor malzemesi gönderilmesi ve bu şekilde engelli sporlarına katılım arttırılması hedeflenmektedir. Bu çerçevede; Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okuluna dağıtımı yapılmak üzere Voleybol-Basketbol-Futbol-Bocce-Goalball-Masa Tenisi vb. branşlarda olmak üzere spor malzemelerini teslim ediyoruz. Okullarımıza ve sporcularımıza hayırlı olmasını temenni eder, saygılar sunarım.”

Eğitim - 15:19 A A
BENZER HABERLER