reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

SOPACI: “7 YILDIR DURMADAN YORULMADAN ÇERKEŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
SOPACI: “7 YILDIR DURMADAN YORULMADAN ÇERKEŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
reklam

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, göreve geldiği 2014 yılından bu güne kadar Çerkeş için yaptıkları hizmetleri ve yatırımları Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı. Başkan Sopacı, “10 Ocak Gazeteciler gününüzü en samimi duygularımla kutluyorum.” diyerek başladığı konuşmasında, milyonlarca lira borçla, elektrikleri bile borçtan kesilmiş vaziyette devraldıkları Çerkeş Belediyesi’ni bugünlere nasıl getirdiklerini anlattı.

Başkan Sopacı, “2014 yılı Nisan ayında görevi teslim aldığımızda ilçemizde bir karış asfalt, hizmet edecek bir tane araç yoktu.” diyerek başladığı açıklamalarına “Belediyemiz mülklerinde 54 haciz, 9 aydır ödenmemiş personel alacakları, emekli olan 20 personelimizin tazminat alacakları, 25 yıl ödenmeyen SGK ve vergi borçları, birikmiş elektrik faturaları, bankalardan çekilen krediler, ilçe esnafımıza fütursuzca yapılmış borçlanmaları önümüzde bulduk.” diyerek devam etti.

“Yaptığımız anket çalışmaları ve profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan vizyon planı çalışmamız ile yönümüzü belirledik. Tasarruf tedbirleri ile geçmişteki borçlarımızdan kurtularak, fiyat araştırmaları ve pazarlıklarla yapılan malzeme alımlarının faturalarını düzenli bir şekilde ödüyoruz. Bugün; itibarlı, borçlarını ödeyen, ekonomik olarak güçlü ve mali yapısı sağlam bir belediye haline geldik.” diyen Başkan Sopacı 7 yılda Çerkeş’e kazandırdıkları yatırım ve hizmetleri şöyle sıraladı:

 • 19 bin 380 metre kanalizasyon çalışması ve 3 bin 600 metre yağmur hattını kendi imkânlarımızla tamamladık.
 • 16 km. Ilıca İçme Suyu terfi hattını, 12 km. Çalcıören Köyü İçme Suyu terfi hattını da kendi personelimiz ve ekipmanımızla gerçekleştirdik. 140 km. içme suyu hattı  ve 5 bin 500 su abone bağlantısı yeniden yapıldı.  3 adet içme suyu deposu dijital ortamda takip edilebilecek şekilde son sistem olarak yapıldı.
 • İlçemizin ana caddelerinde elektrik hatları yer altına alınarak görüntü kirliliğinin önüne geçildi.
 • Doğalgaz çalışmaları ilçemiz genelinde % 90 oranında tamamlandı.
 • Ankara girişindeki ucube beton yığını ve kanalı, 12 metre genişliğinde 2.5 metre derinliğinde tünel kanal yapıldıktan sonra sıcak asfalt, refüj ve peyzaj çalışması sonrası duble yol olarak vatandaşımızın hizmetine açıldı.
 • D-100 karayolu üzerinde 2 adet üst geçit ve şehir geçişi aydınlatma çalışması, ilçe merkezi tren hattı üzerine köprülü üst geçit ve yine tren hattı üzerine 2 adet alt geçit yapıldı.
 • 6 milyon Lira maliyetli Belediye Canlı Hayvan Pazarı ve 9 milyon maliyetli bölgede tek olan Modern Et Kombinası yapımı tamamlandı.
 • Günlük 350 ton kuru organik gübre işleyerek, saatlik 1,5 MegaWatt elektrik üretimi yapacak Biogaz Tesisi 7 milyon Lira harcanarak bitirildi ve faaliyete geçti.
 • Çarşı merkezindeki Tarihi 4. Murad Hamamı ve etrafındaki dükkanlar Belediyemiz imkânları ile kamulaştırılarak yıkıldı ve tarihimiz ortaya çıkarıldı.
 • 6 adet çok amaçlı Spor Salonu, 1 adet Açık Halı Saha, 1 adet Çok Amaçlı Kapalı Halı Saha ve 1 adet Kapalı Spor Salonu’nu halkımızın hizmetine sunduk.
 • Dikmen Kırı mevkiinde Hoca Ali Rıza Ormanı’na yaptığımız mesire alanı bu yıl hizmete açılacaktır. 2014 yılından bu yana 135 bin 500 fidanı toprakla buluşturduk, önceki dönemlerde ilçede 3 adet park varken 19 adet yeni park yaparak eski 3 parkı da modernize ettik.
 • 34 bin 700 ton sıcak asfalt, 43 bin 300 metre statik kaplama, 113 bin metrekare kilit parke taşı,  51 bin 930 metre bordür taşı döşeme çalışması tamamlandı. Eski Belediye Caddemizi trafiğe kapalı yaya yoluna dönüştürdük, Hükümet Caddesi üzerinde aydınlatmalı bisiklet ve yaya yolu çalışmamızı tamamladık.
 • 2014 yılından bu yana 32 adet yeni iş makinası ve aracını belediyemiz araç filosuna kazandırdık. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çöp dağlarını temizleyerek OSB 2. ve 3. Etabın önünü açtık. Çerkeş OSB’de 11 fabrikada 1.200 vatandaşımız çalışıyor, bunların haricinde 4 fabrikanın temeli atıldı bir diğer 4 fabrikaya da yer tahsisi yapıldı.
reklam

YORUM YAP