Açık
  • EURO
  • DOLAR

SOMALİ KADIN ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ EĞİTİMLERİNİ ÇANKIRI’DA TAMAMLADI

Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde gördükleri eğitimi tamamlayan Somali’li Kadın Özel Harekat Polisleri için Mezuniyet Töreni yapıldı. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Somali Emniyet Genel Müdürü Abdi Hasan Muhammed, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Volkan […]
Çankırı - 29 Ağustos 2021 09:59 A A

Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde gördükleri eğitimi tamamlayan Somali’li Kadın Özel Harekat Polisleri için Mezuniyet Töreni yapıldı. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Somali Emniyet Genel Müdürü Abdi Hasan Muhammed, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Volkan İmişçi, Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge ve diğer yetkililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımız ve Somali Milli Marşının okunmasıyla başlayan törende Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Somali Emniyet Genel Müdürü Abdi Hasan Muhammed ve Vali Abdullah Ayaz birer konuşma yaptılar.

Törende yaptığı konuşmasında Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün uluslararası alanda gerçekleştirdiği en önemli işbirliğinin güvenlik alanında olduğunu ifade eden Vali Ayaz, Emniyet Genel Müdürlüğünün bu konuda yüksek bir kapasiteye sahip olduğuna dikkat çekti. Özellikle gönül coğrafyamızda yer alan, kardeş ülke dediğimiz ülkelerle bu alanda işbirliğimizi devam ettirdiğimizi vurgulayan Vali Abdullah Ayaz şunları söyledi:

“Çankırı’da da bu işbirliğinin güzel bir örneğini görmekten dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Daha önce ben de Bakanlığımızda görevli iken bu işbirliğini geliştirmek adına Somali’yi ziyaret etmiştim. Verilen çabaların sonuçlarını burada görmek bizleri memnun etmektedir. Umudumuz burada eğitim alan, bundan önce ve bundan sonra eğitim alacak kursiyerler de ülkelerine en iyi şekilde hizmet edecekler. Yine umudumuz ve duamız odur ki hem Türkiye hem Somali bugün olduğundan çok daha iyi bir durumda gelecekte de yine el ele yeni işbirlikleri gerçekleştireceklerdir. Bu işbirliğinin somutlaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizi tebrik ediyor ve yeni kursiyerleri ilimizde misafir etmekten mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum.”

Konuşmaların ardından eğitim süresini başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Çankırı - 09:59 A A
BENZER HABERLER