13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GERİ Mİ GELİYOR ?

Bitti bitiyor derken koronavirüs tedbirleri yeniden kapımızı çalacağa benziyor. Gerek Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında, gerekse Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarında üzerinde en çok durulan konular, vaka artışlarının bu hızla gitmesi durumunda öncelikle belirli saatler ya da günlerde sokağa çıkma yasağı ve 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanan yasakların yeniden gündeme gelebileceği konuları oluyor. Çankırı Valiliği de bu konuda sık […]
Genel - 21 Ekim 2020 16:16 A A

Bitti bitiyor derken koronavirüs tedbirleri yeniden kapımızı çalacağa benziyor. Gerek Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında, gerekse Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarında üzerinde en çok durulan konular, vaka artışlarının bu hızla gitmesi durumunda öncelikle belirli saatler ya da günlerde sokağa çıkma yasağı ve 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanan yasakların yeniden gündeme gelebileceği konuları oluyor.

Çankırı Valiliği de bu konuda sık sık ilgili Kurum Müdürleri ile toplantılar düzenleyerek ilimizdeki vaka artışlarını ve gerektiğinde alınabilecek önlemleri görüşüyor. Merkezi Londra’da bulunan Reuters Haber Ajansı bile yaptığı açıklamada Türkiye’de gerçek vaka sayısının açıklananın 5 katı olduğu ve yakın bir tarihte Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı gelebileceği belirtildi.

Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkiliye göre hükûmet belli yaş grupları için evde kalma emri verebilir. Kaynak, herkes için geçerli sokağa çıkma yasaklarının da gündemde olduğunu söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, Türkiye’deki gerçek vaka sayısının açıklananın 5 katı olduğunu, yeni önlemlerin birkaç haftalık süreçte durum takip edildikten sonra yürürlüğe girebileceğini dile getirdi.

Genel - 16:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.