-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SMA KAYBETTİ ÖMERALP KAZANDI. TEŞEKKÜRLER ÇANKIRI…

Çankırımızın mavi gözlü yavrusu, SMA Tip 1 hastası Ömeralp Kader için 1 yılı aşkın süredir devam eden Valilik onaylı yardım kampanyasında nihayet sona gelindi. Ömeralp için düzenlenen ve 1 yılı doldurduğu için ikincisi başlatılan yardım kampanyasında düzenlenen kermesler, konserler, yardım geceleri derken nihayet Ömeralp’imizin tedavisi için gerekli olan paranın tamamı toplandı. 10 Eylül Cumartesi (dün) […]
Çankırı - 11 Eylül 2022 14:45 A A

Çankırımızın mavi gözlü yavrusu, SMA Tip 1 hastası Ömeralp Kader için 1 yılı aşkın süredir devam eden Valilik onaylı yardım kampanyasında nihayet sona gelindi. Ömeralp için düzenlenen ve 1 yılı doldurduğu için ikincisi başlatılan yardım kampanyasında düzenlenen kermesler, konserler, yardım geceleri derken nihayet Ömeralp’imizin tedavisi için gerekli olan paranın tamamı toplandı. 10 Eylül Cumartesi (dün) akşamı,  kampanyanın bitişini kutlamak için ilimiz Devlet Bahçeli Parkı’nda, Mehter Takımı’nın konseri eşliğinde yapılan eğlencelere yüzlerce Çankırılı katıldı.

Kutlamalar saat 17:30’da Karatekin Parkı’nda başladı. Kutlamalara katılan herkese ön yüzünde Ömeralp’imizin resimleri bulunan t-shirtler dağıtıldı. Mehter Takımı’nın konserleriyle renklenen kutlamalarda yavaş yavaş toplanan katılımcılar meydanı doldurdular. Saat 19:00’da ise kortej oluşturularak Polis eskortu ve Mehter Takımı eşliğinde Devlet Bahçeli Parkı’na doğru yola çıkıldı.

Devlet Bahçeli Parkı’na gelen katılımcılara, Ömeralp’in kampanyasının bitişini kutlamak için gökyüzüne bırakılmak üzere uçan balonlar dağıtıldı. Saatler 19:30’u gösterdiğinde tüm balonlar gökyüzüne bırakıldı. Gökyüzündeki muhteşem görüntülere katılımcılar da Ömeralp Kader için attıkları “Ömeralp Kazandı” sloganlarıyla eşlik ettiler.

Çankırı halkı, Ömeralp’i sahiplendi, bağrına bastı ve üstün bir çaba göstererek tedavisi için gereken 1 milyon 822 bin Dolar’ı topladı. Ömeralp artık Dubai yolcusu. İnşallah çok kısa bir zamanda tedavisini olup sağlığına kavuşacak… TEŞEKKÜRLER ÇANKIRI…

Çankırı - 14:45 A A
BENZER HABERLER