17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ SİNEMA-TV BÖLÜMÜNÜN KISA FİLMLERİ DÜNYAYI TURLADI

ÇAKÜ Sinema Televizyon Bölümünde uygulamalı eğitim ilkesi çerçevesinde Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Tunç Boran’ın yönetmenliğinde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin katılımı ile çekilen 3 kısa film, çeşitli ülkelerde düzenlenen festivallere katılmayı başardı. “Kayıp,” “Bellek” ve “Anormal” isimli kısa filmler, 2020 yılında Hindistan, Fransa, Rusya, İngiltere, Romanya ve Türkiye’de düzenlenen toplamda 11 festivalde resmi olarak seçildi ve finale kaldı. […]
Çankırı - 11 Ocak 2021 07:05 A A

ÇAKÜ Sinema Televizyon Bölümünde uygulamalı eğitim ilkesi çerçevesinde Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Tunç Boran’ın yönetmenliğinde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin katılımı ile çekilen 3 kısa film, çeşitli ülkelerde düzenlenen festivallere katılmayı başardı.

“Kayıp,” “Bellek” ve “Anormal” isimli kısa filmler, 2020 yılında Hindistan, Fransa, Rusya, İngiltere, Romanya ve Türkiye’de düzenlenen toplamda 11 festivalde resmi olarak seçildi ve finale kaldı.

“Bellek” filmi Hindistan’da düzenlenen festivalinde yarı finalist olurken “Kayıp” kısa filmi İngiltere’de düzenlenen festivalde resmi seçkiye alındı. “Anormal” kısa filmi, Romanya’da düzenlenen Short Film Factory yarışmasından ödül kazandı.

Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Tunç Boran yaptığı değerlendirmede, “Mezuniyete kadar 8 film” şiarına uygun olarak Sinema Televizyon Bölümünde her öğrencimiz lisans eğitiminde sekiz kısa film projesinde görev alıyor. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın büyük desteği ile sağlam altyapı ile kurulmuş olan ÇAKÜ Kısa Film Atölyesinde öğrencilerimiz akademisyenlerin gözetiminde kısa filmler üretmeye devam ediyor.  Biz mezun olan bütün öğrencilerimiz tam donanımlı olarak sektörün içerisine gönderiyoruz.” dedi.

Çankırı - 07:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.