11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SİGARAYA ZAM MI GELİYOR???

2019 yılında yapılan zamların ardından 2020 yılında hiç zam yapılmayan sigaraya, Şubat ayının sonlarında oldukça yüksek bir zam beklentisi sosyal medyada en çok tartışılan konular arasında. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen sosyal medyada sürekli paylaşılan zam geleceği haberleri tiryakilerin kafasında soru işaretleri oluşturdu. Hele ki bu zammın paket başına 6 lira gibi oldukça yüksek […]
Ekonomi - 10 Şubat 2020 21:05 A A

2019 yılında yapılan zamların ardından 2020 yılında hiç zam yapılmayan sigaraya, Şubat ayının sonlarında oldukça yüksek bir zam beklentisi sosyal medyada en çok tartışılan konular arasında.

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen sosyal medyada sürekli paylaşılan zam geleceği haberleri tiryakilerin kafasında soru işaretleri oluşturdu. Hele ki bu zammın paket başına 6 lira gibi oldukça yüksek bir rakam olabileceği söylentisi hepten kafaları karıştırdı.

Ne sigara üreten firmalardan ne de hükümet kanadından bir açıklama gelmemesine rağmen ortaya atılan sigaraya pakette 6 lira zam gelecek iddiaları kamuoyunu da ikiye bölmüş durumda. Kimileri “zam gelsin de tiryakiler sigarayı bıraksın, sigara içenler azalsın” derken kimileri de “bi zevkimiz sigara kaldı onu da elimizden almasınlar” diye serzenişte bulunuyor.

Bundan sonra bize düşen sadece beklemek. İçinde bulunduğumuz durumlara bakılırsa hükümet ihtiyacı olan acil nakit desteğini başka kanallardan karşılayamayınca zam seçeneğini masaya getiriyor. Dolayısıyla da en çok kullanılan sigara, akaryakıt gibi şeylere zam yapılması kaçınılmaz oluyor.

Ekonomi - 21:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.