Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SİGARA YASAĞINDAN SONRA 65 YAŞ ÜZERİNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DA GELDİ

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, bugün yaptığı basın açıklamasında koronavirüs salgınının ilimizde artarak sürdüğünü gerekli önlemler alınmazsa pozitif vaka artışlarının önlenemez hale gelebileceğini söyledi. Vali Ayaz vatandaşlardan kurallara uymalarını, daima dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Ayaz açıklamalarında şu konulara değindi: “Salgınla ilgili olarak maalesef bu hafta geçen haftadan daha da kötü, geçen hafta da belirttiğimiz gibi […]
Çankırı - 12 Kasım 2020 22:50 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, bugün yaptığı basın açıklamasında koronavirüs salgınının ilimizde artarak sürdüğünü gerekli önlemler alınmazsa pozitif vaka artışlarının önlenemez hale gelebileceğini söyledi. Vali Ayaz vatandaşlardan kurallara uymalarını, daima dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Ayaz açıklamalarında şu konulara değindi:

“Salgınla ilgili olarak maalesef bu hafta geçen haftadan daha da kötü, geçen hafta da belirttiğimiz gibi yükseliş devam etmekte. Dün akşam Bakanlığımızın yayınladığı genelge gereğince idari kısıtlamalar da geldi. Buna paralel olarak biz de bugün Hıfzıssıhha Kurulu kararlarımızı aldık. Pazar yerlerinde sigara içilmesini daha önce yasaklamıştık, bugünden itibaren Bulvar Caddesi’nde, şehrimizdeki otobüs duraklarında ve vatandaşlarımızın kalabalık olarak bulunduğu yerlerde sigara içilmesi tamamen yasaklandı.

65 yaş üzeri vatandaşlarımız da bundan böyle sadece saat 10:00 ve 16:00 arası dışarı çıkabilecekler. Bu saatler haricinde dışarı çıkmaları yasaklanmıştır. Tekrar söylüyorum, gençler büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor, 65 yaş üzeri hasta sayımız her geçen gün artıyor. Kış geliyor ve maalesef açık hava avantajımızı artık kaybediyoruz. Vatandaşlarımızdan daha az sosyalleşme, daha az seyahat, daha az hareket, daha az temas etmelerini istiyoruz.

En son 159 olarak açıkladığımız vefat sayısı gittikçe artıyor, koronavirüs her gün sevdiklerimizi bizden almaya devam ediyor. Halkımızdan biraz daha tedbirli olmalarını, biraz daha sabretmelerini istiyoruz. Aşı çalışmalarında malum gelişmeler var, inşallah birkaç ay içerisinde aşıların geleceğini ve salgında önemli bir gelişme sağlanacağını düşünüyoruz. Bu süre içinde tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz maksimum dikkat ve maksimum tedbir.”

 

Çankırı - 22:50 A A
BENZER HABERLER