17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SİBER ZEKÂ BİLGİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

      Geçtiğimiz aylarda “Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında  ülke genelinde düzenlenen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nda İlimizden iki öğrenci derece aldı.  Dereceye giren öğrencilere Vali Abdullah Ayaz tarafından ödül verildi.       1 Milyondan fazla öğrencinin katıldığı yarışmaya ilimizden de çok sayıda öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere 10 soru yöneltildi. […]
Çankırı - 17 Kasım 2020 19:39 A A
      Geçtiğimiz aylarda “Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında  ülke genelinde düzenlenen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nda İlimizden iki öğrenci derece aldı.  Dereceye giren öğrencilere Vali Abdullah Ayaz tarafından ödül verildi.
      1 Milyondan fazla öğrencinin katıldığı yarışmaya ilimizden de çok sayıda öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere 10 soru yöneltildi. 10 sorunun tamamını en kısa sürede doğru olarak cevaplayan öğrenciler dereceye girmeye hak kazandılar.
      Geçen hafta açıklanan yarışma sonuçlarına göre ilimizden İstiklâl Yolu İlkokulu öğrencilerinden Zümra Suden Ata İlkokul kategorisinde, Mehmetçik Ortaokulu öğrencilerinden Ceylin Ulupınar ise Ortaokul kategorisinde dereceye girdiler. Her iki öğrencimiz de yüzbinlerce kişinin katıldığı yarışmada ilk 100 kişi arasına girmeyi başardı.
      Vali Abdullah Ayaz tarafından Valiliğimizde aileleri ile birlikte kabul edilen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilerle sohbet eden Vali Ayaz, başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutladı ve başarılarının devamını diledi.
Çankırı - 19:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.